Pierwsze podłączenie dekodera i aktywacja usług

Do odbioru telewizji satelitarnej nc+ potrzebujesz:

•    Anteny satelitarnej ustawionej na satelitę HotBird 13,0°E
•    Dekodera do odbioru telewizji satelitarnej wraz z kartą dekodującą
•    Odbiornika TV, projektora lub monitora zgodnego ze standardem HD Ready, Full HD lub Ultra HD/4K
•    Przewodu HDMI bądź HDMI z przejściówką na DVI (dla starszych odbiorników HD Ready lub monitorów).

WAŻNE

Po podłączeniu dekodera i uruchomieniu, pozostaw włączony kanał 11 TVP1HD, na 2h. Przez ten czas pobrane zostaną wszystkie potrzebne do działania informacje, jak uprawnienia do odbioru, czy konfiguracja MULTIROOM. O konieczności pozostawienia mogą świadczyć komunikaty: BŁĄD 67, BŁĄD 69

Dla poprawnego działania wszystkich funkcji, wymagane jest aktualne oprogramowanie. O konieczności aktualizacji świadczy wystąpienie komunikatu: #vg404, który może pojawić się, przy próbie uruchomienia serwisów internetowych np. nc+ GO TV

JAK ZAKTUALIZOWAĆ DEKODER?

Podłączenie dekodera i aktywacja usług:

Krok 1. Wyjmij dekoder i akcesoria z opakowania. Sprawdź, czy są wszystkie elementy zestawu (dekoder, karta dekodująca, pilot, zasilacz, baterie) i czy żaden z elementów nie uległ uszkodzeniu podczas transportu.

Włóż baterie do pilota. W razie problemów z instalacją baterii zapoznaj się z artykułem „JAK ZAINSTALOWAĆ BATERIE W PILOCIE”.

W przypadku wykrycia uszkodzenia któregoś z elementów otrzymanego zestawu skontaktuj się z Autoryzowanym Przedstawicielem nc+ u którego pobrałeś sprzęt.

Krok 2. Podłącz dekoder do kabli antenowych:

 

Krok 3. Podłącz dekoder do kabli antenowych:

W zależności od posiadanej instalacji podłącz do dekodera:

a) dwa kable antenowe: podłącz przewody do wejść SAT 1 i  SAT 2.

b) jeden kabel antenowy:  podłącz przewód do wejścia oznaczonego SAT 1. Wówczas w MENU dekodera należy wyłączyć obsługę drugiej anteny. Sprawdź, jak to zrobić: NIE MAM MOŻLIWOŚCI PODŁĄCZENIA DWÓCH KABLI  ANTENOWYCH, JAK WYŁĄCZYĆ OBSŁUGĘ DRUGIEJ ANTEN? >>

Krok 4. Połącz dekoder z telewizorem przewodem HDMI lub EURO/SCART

 

HDMI – dla odbiorników HD Ready, Full HD oraz Ultra HD/4K. Wybierz odpowiednie źródło sygnału w Twoim telewizorze (np. HDMI1/HDMI2 itd.). Funkcja dostępna przy użyciu klawisza AV, SOURCE, INPUT, EXT na pilocie do telewizora.

 

EURO/SCART – dla pozostałych odbiorników. Wybierz odpowiednie źródło sygnału w Twoim telewizorze (np. AV1/AV2 itd.). Funkcja dostępna przy użyciu klawisza AV, SOURCE, INPUT, EXT na pilocie do telewizora.

 

Krok 5. Podłącz dekoder do sieci elektrycznej, wykorzystując w tym celu zasilacz stanowiący część zestawu.

 

Krok 6. Poczekaj na uruchomienie się dekodera. Na ekranie TV powinieneś widzieć „EKRAN AKTYWACYJNY”.

 

 

Upewnij się, że jakość sygnału wynosi co najmniej 60% procent, jeżeli jest niższa, sprawdź instalację antenową, aby aktywacja przebiegła bez zakłóceń.

Krok 7. Poczekaj na zapisanie się uprawnień do odbioru kanałów. Uprawnienia powinny zapisać się na karcie w ciągu 2 godzin. W przypadku dalszego braku odbioru, zapoznaj się ze wskazówkami w materiale: CZEKAM NA AKTYWACJĘ JUŻ PONAD 2 GODZINY. CO ZROBIĆ?

Jeżeli nie wyświetliła się plansza „Ekran aktywacyjny”, wskazówki znajdziesz w artykule BRAK PLANSZY „EKRAN AKTYWACYJNY”  PODCZAS PIERWSZEGO URUCHOMIENIA DEKODERA.

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela 8:00 – 22:00
Święta nieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>