Jak podłączyć dekoder do internetu?

Połączenie z wykorzystaniem switcha/routera:

Krok 1: Wepnij kabel Ethernet z dostępem do Internetu do switcha/routera

Krok 2: Połącz dekoder ze switchem/routerem. Obecnie na rynku prawie wszystkie switche/routery posiadają wbudowany serwer DHCP (automatyczne przydzielenie adresu IP)

Krok 3: Dekoder automatycznie skonfiguruje sobie połączenie z Internetem.

Krok 4: Po skonfigurowaniu takiego połączenia, wystarczy na pilocie od dekodera nacisnąć niebieski klawisz, aby skorzystać z serwisu  nc+GO TV.

Połączenie z wykorzystaniem modułu WiFi i routera:

Wystarczy zastosować moduł WiFi, który połączy się drogą radiową z routerem i dzięki temu dekoder w sposób bezprzewodowy uzyskuje dostęp do Internetu.

Samo połączenie jest następujące:

Krok  1: Moduł WiFi skonfiguruj zgodnie z załączoną instrukcją w celu połączenia go z routerem
Krok 2: Po skonfigurowaniu modułu, połącz go z dekoderem za pomocą kabla Ethernet
Krok 3: Po skonfigurowaniu takiego połączenia, wystarczy na pilocie od dekodera nacisnąć niebieski klawisz, aby skorzystać z serwisu  nc+GO TV.

Jeżeli posiadasz inny moduł WiFi (moduł z wbudowaną funkcją WPS), podłącz go kablem Ethernet z dekoderem, a następnie naciśnij klawisza WPS. W pierwszej kolejności klawisz WPS naciskamy na routerze, a następnie na module WiFi. Jeżeli moduł WiFi nie połączy się za pomocą funkcji WPS, skonfiguruj go ręcznie zgodnie z instrukcją producenta. 

Połączenie z wykorzystaniem adapterów HomePlug (PLC)

Jeżeli nie masz dostępu do routera lub modułu WiFi i nie masz możliwości bezpośredniego podłączenia dekodera do Internetu, możesz skorzystać z adapterów HomePlug (transmiter sieciowy).

Samo połączenie jest następujące: 

Krok 1: Dekoder łączymy za pomocą kabla Ethernet z jednym z adapterów, a ten wpinamy do gniazda elektrycznego

Krok 2: W pomieszczeniu gdzie znajduje się switch/router lub kabel Ethernet z dostępem do Internetu wpinamy drugi adapter do gniazda elektrycznego i łączymy go z urządzeniem zapewniającym dostęp do Internetu kablem Ethernet

Krok 3: Na każdym z adapterów naciśnij przycisk PAIR

Krok 4: Po skonfigurowaniu takiego połączenia, wystarczy na pilocie od dekodera nacisnąć niebieski klawisz aby otrzymać dostęp np. do serwisu nc+GO TV.

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela 8:00 – 22:00
Święta nieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>