Jak podłączyć dekoder do internetu?

Dekoder SAGEMCOM DSI83 posiada możliwość podłączenia do Internetu za pomocą kabla Ethernet. Jeśli nie masz możliwości doprowadzenia do dekodera kabla Ethernet możesz skorzystać z zewnętrznego modułu Wi-Fi lub adapterów HomePlug (PLC).

A) Połączenie kablem Ethernet z wykorzystaniem switcha/routera:

Krok 1: Wepnij kabel Ethernet z dostępem do Internetu do switcha/routera

Krok 2: Wepnij drugą końcówkę kabla Ethernet do dekodera.

Krok 3: Dekoder automatycznie pobierze ustawienia sieci i skonfiguruje połączenie z Internetem.

Krok 4: Dekoder jest gotowy do korzystania z serwisów internetowych, wystarczy na pilocie od dekodera nacisnąć MENU i przyciskami LEWO / PRAWO zaznaczyć serwis internetowy, który chcemy uruchomić:
- nc+ GO TV
- Radio+
- SERWISY INTERNETOWE

Obejrzyj film instruktażowy jak podłączyć Twój dekoder do Internetu:

B ) Połączenie z wykorzystaniem modułu Wi-Fi i routera:

Do połączenia bezprzewodowego dekodera SAGEMCOM DSI83 z Internetem wymagane jest  zastosowanie modułu Wi-Fi, który jest dostępny w ofercie nc+.

Krok 1:  Moduł Wi-Fi skonfiguruj zgodnie z instrukcją dostępną na stronie nc+. Możesz także obejrzeć wideo instrukcję „Jak podłączyć dekoder do sieci Wi-Fi za pomocą modułu tp-link”

Krok 2: Po skonfigurowaniu modułu, połącz go z dekoderem za pomocą kabla Ethernet (zasilanie do modułu możesz doprowadzić z portu USB dekodera lub z zasilacza dołączonego do modułu)

Krok 3: Przy prawidłowo skonfigurowanym module dekoder automatycznie pobierze ustawienia sieci i skonfiguruje połączenie z Internetem.

Krok 4: Dekoder jest gotowy do korzystania z serwisów internetowych, wystarczy na pilocie od dekodera nacisnąć MENU i przyciskami LEWO / PRAWO zaznaczyć wybrany serwis internetowy:
- nc+ GO TV
- Radio+
- SERWISY INTERNETOWE

Jeżeli posiadasz inny moduł Wi-Fi (moduł z wbudowaną funkcją WPS), podłącz go do dekodera kablem Ethernet, naciśnij przycisk WPS na routerze, a następnie na swoim module i poczekaj na nawiązanie połączenia między urządzeniami. Jeżeli moduł Wi-Fi nie połączy się za pomocą funkcji WPS, skonfiguruj go ręcznie zgodnie z instrukcją dołączoną do modułu. 

C) Połączenie z wykorzystaniem adapterów HomePlug (PLC)

Jeśli nie masz możliwości doprowadzenia do dekodera kabla Ethernet i nie posiadasz sieci Wi-Fi lub jej zasięg jest zbyt słaby, możesz skorzystać z adapterów HomePlug (transmiter sieciowy).

Krok 1: Połącz dekoder za pomocą kabla Ethernet z jednym z adapterów, a następnie wepnij transmiter do gniazda elektrycznego;
Krok 2: W pomieszczeniu gdzie znajduje się switch/router lub kabel Ethernet z dostępem do Internetu wepnij drugi adapter z zestawu do gniazda elektrycznego;
Krok 3: Adapter HomePlug połącz z urządzeniem/kablem Ethernet, które udostępnia Internet;
Krok 4: Wciśnij na obu transmiterach przycisk PAIR, aby urządzenia nawiązały ze sobą połączenie;
Krok 5: Dekoder automatycznie pobierze ustawienia sieci i skonfiguruje połączenie z Internetem;
Krok 6: Dekoder jest gotowy do korzystania z serwisów internetowych, wystarczy na pilocie od dekodera nacisnąć MENU i przyciskami LEWO / PRAWO zaznaczyć wybrany serwis internetowy:
- nc+ GO TV
- Radio+
- SERWISY INTERNETOWE

UWAGA! Większość dostępnych na rynku transmiterów sieciowych PLC może nawiązać ze sobą połączenie tylko jeśli są wpięte do gniazdek elektrycznych działających w tej samej fazie (w tej samej gałęzi energetycznej). Przed wybraniem tego rozwiązania sprawdź czy pomieszczenia w których zamierzasz zastosować adaptery HomePlug mają gniazdka elektryczne działające w tej samej fazie.

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela 8:00 – 22:00
Święta nieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>