Czy audiodeskrypcja jest dostępna na kanałach nc+?

Tak. Na wybranych programach istnieje możliwość wybrania dodatkowej ścieżki dźwiękowej, która zapewnia werbalny opis treści wizualnych, osobom niewidomym i niedowidzącym, przekazywanych drogą słuchową.

W ustawieniach dekodera możesz ustawić kolejność odtwarzania ścieżek dźwiękowych, tak żeby w przypadku nadawania ścieżki z audiodeskrypcją była ona domyślnie odtwarzana.

Aby włączyć ścieżkę dźwiękową z audiodeskrypcją na obecnie oglądanej audycji zobacz temat: JAK ZMIENIĆ WERSJĘ JĘZYKOWĄ NA WYBRANYCH KANAŁACH?

Jak włączyć ścieżkę dźwiękową z audiodeskrypcją na stałe:

Krok 1. Wybierz przycisk MENU na pilocie od dekodera, a następnie za pomocą kursorów LEWO/PRAWO przejdź do zakładki „USTAWIENIA”.Krok 2. Wybierz pozycję „USTAWIENIA DEKODERA”, a następnie „WYBÓR JĘZYKA”, wybór potwierdź przyciskiem OK.

Krok 3. Wybierz pozycję „JĘZYK DŹWIĘKU” i naciśnij OK. Na wyświetlonej liście wybierz ścieżkę dźwiękową oznaczoną AD i potwierdź wybór wciskając OK.

Krok 4. Wciśnij przycisk WYJŚCIE na pilocie od dekodera, aby przejść do odbioru kanałów. Od tej pory jeśli na oglądanej audycji będzie nadawana ścieżka dźwiękowa z audiodeskrypcją będzie ona odtwarzana domyślnie.

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela 8:00 – 22:00
Święta nieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>