Jak podłączyć dekoder do internetu?

Dekoder wifi Premiumbox+ posiada możliwość podłączenia do Internetu za pomocą kabla Ethernet lub Wi-Fi. Jeśli nie masz możliwości doprowadzenia do dekodera przewodu Ethernet, a sieć Wi-Fi ma zbyt słaby zasięg możesz skorzystać z adapterów HomePlug (PLC).

 A) Połączenie kablem Ethernet z wykorzystaniem switcha/routera:

 

Krok 1: Wepnij kabel Ethernet z dostępem do Internetu do switcha/routera

Krok 2: Wepnij drugą końcówkę kabla Ethernet do dekodera.

Krok 3: Dekoder automatycznie pobierze ustawienia sieci i skonfiguruje połączenie z Internetem.

Krok 4: Dekoder jest gotowy do korzystania z serwisów internetowych, wystarczy na pilocie od dekodera nacisnąć MENU i przyciskami LEWO / PRAWO zaznaczyć serwis internetowy, który chcemy uruchomić:
- nc+ GO TV
- Radio+
- SERWISY INTERNETOWE

B) Połączenie z routerem za pomocą Wi-Fi:

Dekoder posiada wbudowaną bezprzewodową kartę sieciową umożliwiającą nawiązanie połączenia z siecią Wi—Fi.

Postępuj zgodnie z poniższymi krokami, aby skonfigurować połączenie z siecią bezprzewodową:

Krok 1:  Na pilocie od dekodera wybierz przycisk MENU. Na wyświetlonej planszy wybierz pozycję „USTAWIENIA” i naciśnij przycisk OK.

Krok 2: Przyciskami LEWO / PRAWO wybierz pozycję „DIAGNOSTYKA” następnie przyciskami GÓRA / DÓŁ wybierz pozycję „INFORMACJE O SIECI” i wciśnij OK.

Krok 3: Na wyświetlonej planszy wciśnij przycisk PILOT, aby wybrać sposób połączenia dekodera z siecią. Wybierz „POŁĄCZENIE WI-FI”, wybór potwierdź wciskając przycisk OK.

 

Krok 4: Na wyświetlonej liście dostępnych sieci Wi-Fi wybierz swoją sieć i naciśnij OK.

 

Jeśli Twoja sieć jest ukryta, wciśnij +  na pilocie i podaj nazwę SSID swojej sieci.

Krok 5: Naciśnij OK, aby przejść do ekranu wpisywania hasła dostępu do sieci Wi-Fi

Krok 6: Za pomocą przycisków nawigacyjnych wprowadź hasło swojej sieci Wi-Fi. Po wpisaniu hasła naciśnij +, aby zakończyć edycję hasła.

Krok 7: Wciśnij OK, aby połączyć dekoder z siecią.

 

Krok 8: Router sprawdzi poprawność wprowadzonego hasła i jeśli wprowadziłeś je poprawnie nawiąże połączenie z dekoderem. Wciśnij OK, aby zakończyć konfigurowanie sieci.

 

UWAGA! Jeśli dekoder nie nawiąże połączenia sprawdź poprawność wprowadzonego hasła (ważna jest wielkość podawanych liter) i zasięg swojej sieci Wi-Fi (przy zbyt słabym zasięgu sieci może nie udać się nawiązać połączenia).

Krok 9: Wciśnij przycisk wyjście, aby powrócić do odbioru telewizji.

 

 

Krok 10: Dekoder jest gotowy do korzystania z serwisów internetowych, wystarczy na pilocie od dekodera nacisnąć MENU i przyciskami LEWO / PRAWO zaznaczyć wybrany serwis internetowy:
- nc+ GO TV
- Radio+
- SERWISY INTERNETOWE

C) Połączenie z wykorzystaniem adapterów HomePlug (PLC) 

Jeśli nie masz możliwości doprowadzenia do dekodera kabla Ethernet i nie posiadasz sieci Wi-Fi lub jej zasięg jest zbyt słaby, możesz skorzystać z adapterów HomePlug (transmiter sieciowy).

Krok 1: Połącz dekoder za pomocą kabla Ethernet z jednym z adapterów, a następnie wepnij transmiter do gniazda elektrycznego;
Krok 2: W pomieszczeniu gdzie znajduje się switch/router lub kabel Ethernet z dostępem do Internetu wepnij drugi adapter z zestawu do gniazda elektrycznego;
Krok 3: Adapter HomePlug połącz z urządzeniem/kablem Ethernet, które udostępnia Internet;
Krok 4: Wciśnij na obu transmiterach przycisk PAIR, aby urządzenia nawiązały ze sobą połączenie;
Krok 5: Dekoder automatycznie pobierze ustawienia sieci i skonfiguruje połączenie z Internetem;
Krok 6: Dekoder jest gotowy do korzystania z serwisów internetowych, wystarczy na pilocie od dekodera nacisnąć MENU i przyciskami LEWO / PRAWO zaznaczyć wybrany serwis internetowy:
- nc+ GO TV
- Radio+
- SERWISY INTERNETOWE

UWAGA! Większość dostępnych na rynku transmiterów sieciowych PLC może nawiązać ze sobą połączenie tylko jeśli są wpięte do gniazdek elektrycznych działających w tej samej fazie (w tej samej gałęzi energetycznej). Przed wybraniem tego rozwiązania sprawdź czy pomieszczenia w których zamierzasz zastosować adaptery HomePlug mają gniazdka elektryczne działające w tej samej fazie.

 

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela 8:00 – 22:00
Święta nieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>