Jak podłączyć dekoder do zestawu kina domowego?

Dekoder TurboBOX+ wyposażony jest w cyfrowe wyjście audio SPDIF, które znajduje się na tylnym panelu dekodera.

W celu uruchomienia funkcji dźwięku przestrzennego uaktywnij  tę funkcję w MENU głównym. W tym celu wybierz przycisk SETUP na pilocie dekodera, a następnie zakładkę USTAWIENIA i DOLBY DIGITAL.

 

Ustaw opcję DOLBY DIGITAL na „TAK” pozwoli to na emisję dźwięku przez zestaw Twojego kina domowego. Przy takim ustawieniu regulacja głośności za pomocą pilota do dekodera nie będzie możliwa.

 

Aby wybrać ścieżkę dźwiękową w systemie Dolby Digital w trakcie oglądania audycji wciśnij na pilocie od dekodera klawisz OPT i wybierz „JĘZYK DŹWIĘKU” oznaczony DD:

Alternatywnym połączeniem zestawu audio (kina domowego), który został wyposażony w wejścia i wyjście HDMI, jest podłączenie dekodera do zestawu audio, a następnie wyprowadzenie sygnału oddzielnym przewodem HDMI do telewizora.

Zanim zdecydujesz się na takie rozwiązanie, upewnij się, że posiadany zestaw kina domowego posiada złącza HDMI obsługujące standard „Pass Trough” ( informację o tym znajdziesz w instrukcji posiadanego zestawu audio). Takie ustawienia wymagają oddzielnego wyprowadzenia dźwięku do telewizora dodatkowym kablem audio przy użyciu przewodu optycznego S/PDIF i skonfigurowania wzmacniacza zestawu audio.

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela 8:00 – 22:00
Święta nieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>