Wielki finał ENEA Ekstraligi w nSport i TVN Turbo

2013-09-11

W najbliższą niedzielę, 15 września odbędzie się pierwszy mecz finałowy żużlowej ENEA Ekstraligi. W Toruniu, drużyna Unibaksu spotka się ze Stelmetem Falubazem Zielona Góra. Wcześniej Unia Tarnów i Dospel CKM Włókniarz Częstochowa zmierzą się w rywalizacji o 3. miejsce. Oba spotkania na żywo prezentowane będą w nSport HD. Transmisja z finałowego starcia przeprowadzona zostanie równolegle w TVN Turbo.

Enea-Ekstraliga-Final

Niedziela, 15 września, to bardzo ważna data w kalendarzu każdego kibica speedwaya. Tego dnia odbędzie się pierwszy mecz decydujący o losach Drużynowego Mistrzostwa Polski. W wielkim finale najsilniejszej żużlowej ligi świata zmierzą się Unibax Toruń i Stelmet Falubaz Zielona Góra. Dla gospodarzy to pierwszy finał od 2009 roku, z kolei goście z sukcesem rywalizowali w dwumeczu o mistrzostwo dwa lata temu. Przedmeczowe studio rozpocznie się na antenach nSport HD oraz TVN Turbo o godz. 18:15.

- Na wspaniale zapowiadający się pierwszy mecz finałowy żadnego miłośnika żużla w Polsce nie muszę specjalnie namawiać. Dwumecz tych zespołów był najbardziej zaciętym spośród wszystkich, które odbyły się w sezonie zasadniczym. Niewielka różnica punktowa i co ciekawe, oba zespoły przegrały starcia na własnym torze. Unibax ma szanse na swój pierwszy tytuł od 5 lat. Był uczestnikiem decydującej rywalizacji także w 2009 roku, ale uległ wówczas… Falubazowi. Z kolei zielonogórzanie na mistrzostwo czekają 2 lata, wówczas w finale pokonali Unię Leszno. Arcyciekawie zapowiada się starcie wielkich gwiazd w obu drużynach na czele z Tomaszem Gollobem, Darcym Wardem i Adrianem Miedzińskim po stronie Unibaksu oraz Jarosławem Hampelem, Piotrem Protasiewiczem i Andreasem Jonssonem w ekipie Falubazu - mówi Tomasz Dryła, komentator nc+.

Rewanż wielkiego finału odbędzie się tydzień później w Zielonej Górze. W miniony weekend oba kluby pokonały Dospel CKM Włókniarz Częstochowa oraz Unię Tarnów. Pokonane zespoły zmierzą się w walce o 3. miejsce. Transmisja z pierwszego starcia w Tarnowie rozpocznie się również w niedzielę, 15 września - początek o 15:30 w nSport HD. Będzie to znakomite wprowadzenie do finałowej walki na Motoarenie w Toruniu. Stawką rywalizacji będą brązowe medale Drużynowych Mistrzostw Polski.

Decydujące mecze ENEA Ekstraligi w nSport HD i TVN Turbo:

niedziela, 15 września:
15:30 Studio przedmeczowe, nSport
prowadzący: Gabriel Waliszko

16:00 ENEA Ekstraliga: pierwszy mecz o 3. miejsce: Unia Tarnów – Dospel CKM Włókniarz Częstochowa, nSport
komentuje: Piotr Olkowicz, reporter: Robert Sitnicki

18:15 Studio przedmeczowe, nSport, TVN Turbo
prowadzący: Michał Łopaciński

18:45 ENEA Ekstraliga: pierwszy mecz o mistrzostwo Polski: Unibax Toruń - Stelmet Falubaz Zielona Góra, nSport
komentuje: Tomasz Dryła, reporterzy: Filip Adamus, Jakub Zborowski

22.00 Magazyn Enea Ekstraligi, nSport
prowadzący: Marcin Majewski

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>