Wieczór specjalny z Philipem Seymourem Hoffmanem w ale kino+

2014-03-05

Na początku lutego świat obiegła wiadomość o nagłej śmierci Philipa Seymoura Hoffmana, uznanego aktora, ważnej postaci współczesnego kina amerykańskiego, zdobywcy Oscara za fenomenalną rolę Trumana Capote. W sobotę 8 marca ale kino+ przypomni 3 najciekawsze role tego wybitnego artysty w filmach: „Wątpliwość”, „Nim diabeł dowie się, że nie żyjesz” i „Capote”. Emisje od godziny 18:00.

Capote

Wieczór rozpocznie aktorski pojedynek Meryl Streep i Philipa Seymoura Hoffmana w dramacie „Wątpliwość”. Nowy Jork, lata 60. W jednej z katolickich szkół ścierają się dwie silne osobowości – konserwatywna i surowa siostra Alojzyna oraz postępowy i tolerancyjny ojciec Flynn. Pewnego dnia pojawia się podejrzenie wobec ojca Flynna o pedofilię. Rodzi się tytułowa wątpliwość, czy rzeczywiście dobroduszny ksiądz mógł skrzywdzić podopiecznych. Film jest niesamowitym popisem gry aktorskiej na najwyższym poziomie, o czym świadczą m.in. nominacje do Oscara, Złotego Globu, BAFTY i Satelity dla Philipa Seymoura Hoffmana i Meryl Streep.

Reżyserem dramatu sensacyjnego „Nim diabeł dowie się, że nie żyjesz” jest Sidney Lumet, który po raz kolejny ukazuje mroczną stronę ludzkiej natury. Film opowiada o dwóch dorosłych braciach, którzy napadają na sklep jubilerski swoich rodziców, aby zdobyć pieniądze na spłatę swoich długów. Nie wszystko idzie jednak zgodnie z planem ... Uwagę przykuwa rola Philipa Seymoura Hoffmana jako Andy’ego - pozornie zaradnego biznesmena, żyjącego w szczęśliwym małżeństwie. W rzeczywistości jest uzależniony od narkotyków i sparaliżowany strachem przed wykryciem oszustw finansowych, których dopuścił się przez nałóg. W filmie Hoffmanowi partnerują Ethan Hawk, Albert Finney i Marisa Tomei, tworząc godną oprawę dla jego przejmującej kreacji. Cała obsada filmu otrzymała Nagrodę Gotham i Satelitę. 

Cykl w ale kino+ zakończy „Capote” z wielką tytułową rolą Philipa Seymoura Hoffmana, która została nagrodzona Oscarem, BAFTĄ i Złotym Globem. W filmie o powstawaniu „Z zimną krwią”, najważniejszej powieści Trumana Capote, Hoffmanowi udało się pokazać ekscentryczną osobowość pisarza, na którą składał się m.in. piskliwy głos, charakterystyczny grymas twarzy, czy specyficzne gesty. Jednocześnie aktor uniknął karykatury tworząc wielowymiarowy i przejmujący portret artysty gotowego poświęcić wszystko dla swojego dzieła. Rola w filmie „Capote” była ukoronowaniem wieloletniego pochodu Hoffmana na aktorski szczyt.

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>