Wieczór specjalny "Arnold vs. Arnold" w ale kino+

2013-11-21

Supergwiazda, ikona kina akcji i uosobienie amerykańskiego snu. W poniedziałek 2 grudnia od 19:05 ale kino+ zaprasza na wieczór specjalny z Arnoldem Schwarzeneggerem, a w nim na dokument „Metamorfozy gwiazd” oraz dwa kluczowe dla kariery tego aktora filmy - „Conan barbarzyńca” i „Predator”.

 

Wieczór otworzy dokumentMetamorfozy gwiazd(2013). Jego autorzy śledzą najważniejsze etapy w karierze Schwarzeneggera - od młodego kulturysty z Austrii przez osobowość medialną i supergwiazdę Hollywood, aż po gubernatora Kalifornii. Zdradzają m.in. początki jego przygody z kulturystyką, która szybko stała się obsesją: „Prędzej dałby sobie odciąć głowę niż przestać ćwiczyć. Kulturystyka była celem jego życia. Dla niej żył, spał, jadł” – wspomina biografka Wendy Leigh. Kiedy w 1967 Schwarzenegger zdobył tytuł Mr. Universe, stał się dla wielu chłopców wzorem do naśladowania. „Ciągle oglądam jego występy. Bardzo mnie inspiruje.” – mówi jeden z nich. Po 40 latach wciąż wiele znaczy dla tego sportu – jest pierwszą osobą, która go rozpowszechniła na świecie. W filmie występuje również ekspertka rysów twarzy, która czyta cechy osobowości. Zdradza m.in. co oznacza kwadratowy podbródek Schwarzeneggera i o czym mogą świadczyć jego głęboko osadzone oczy. Autorzy dokumentu przybliżają również sekrety małżeństwa aktora z Marią Schriver - siostrzenicą Johna Kennedy’ego, odwiedzają największego fana „Arniego” i jego imponującą kolekcję gadżetów, przypomną także najpopularniejsze filmy z jego udziałem. Dokument wzbogacony jest w mnóstwo unikalnych materiałów archiwalnych oraz w wypowiedzi dziennikarzy, krytyków filmowych i współpracowników aktora.

Drugą pozycją wieczoru będzie Conan barbarzyńca(1982) - pozycja obowiązkowa wśród miłośników kina fantasy. Film stał się punktem zwrotnym w karierze Schwarzeneggera, który wcielił się w tytułową postać. Opowieść o gladiatorze z magicznej krainy Cymerii, który wyrusza w niebezpieczną podróż, aby pomścić śmierć bliskich, szybko stała się komercyjnym i artystycznym sukcesem, a Schwarzenegger został dostrzeżony przez producentów z Fabryki Snów. Już dwa lata później wystąpił w sequelu filmu, „Conanie niszczycielu” Richarda Fleischera oraz w „Terminatorze” Jamesa Camerona. „Conan niszczyciel” powtórzył sukces pierwszej części, a jego reżyser zaangażował Schwarzeneggera do swojego kolejnego obrazu „Czerwona Sonja."    

Wieczór zamknie Predator(1987) - kultowy wśród fanów „Arniego” thriller science-fiction, w którym wcielił się w komandosa Dutcha Schaeffera walczącego w południowoamerykańskiej dżungli z niewidzialnym i bezwzględnym zabójcą z kosmosu. Nominowany m.in. do Oscara® ze efekty specjalne „Predator” stał się kolejnym kasowym przebojem z udziałem Schwarzeneggera, który za występ otrzymał nominację do Saturna i ugruntował swoją pozycję jednego z najpopularniejszych aktorów kina akcji. Atutem filmu jest nie tylko gra aktorska – „Predator”, mimo upływu lat, wciąż trzyma w napięciu, głownie dzięki sugestywnie wykreowanej atmosferze grozy i osaczenia. 

WIECZÓR SPECJALNY „ARNOLD VS. ARNOLD: 

godz. 19:05

Metamorfozy gwiazd: Arnold Schwarzenegger (The Changing Face Of…: Arnold Schwarzenegger)

dokumentalny, 2013, 51 min. 

godz. 20:10

Conan Barbarzyńca (Conan the Barbarian)

fantasy, USA, 1982, reż. John Milius, wyk. Arnold Schwarzenegger, James Earl Jones, Max von Sydow, Mako, 129 min. 

godz. 22:35

Predator (Predator)

film akcji, USA, 1987, reż. John McTiernan, wyk. Arnold Schwarzenegger, Carl Weathers, Kevin Peter Hall, 107 min

 

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>