„Weekend ze szpiegiem” w ale kino+

2014-06-16
Brytyjski szpieg w służbie Jej Królewskiej Mości kontra agent specjalny pracujący dla szwedzkiego rządu. Ale kino+ zaprasza na „Weekend ze szpiegiem”, a w nim na miniserial „Fleming” o burzliwym życiu twórcy Jamesa Bonda oraz dwa filmy z cyklu „Agent Hamilton”, oparte na szwedzkich powieściach Jana Guillou. Premiery w piątek i sobotę, 20-21 czerwca, od godz. 20:10.

fleming

Brytyjski miniserial „Fleming” to pełna humoru, wybuchowej akcji i romansów fascynująca historia człowieka, którego przygody stały się inspiracją do stworzenia najpopularniejszego agenta wszech czasów – Jamesa Bonda.
Londyn, rok 1939. Ian Fleming to nieodpowiedzialny lekkoduch, pozostający w cieniu swojej rodziny: nieżyjącego już ojca, bohatera I wojny światowej, despotycznej matki i odnoszącego sukcesy literackie brata. Skazany na nudną pracę, marzy o innym życiu -pełnym emocji, spędzanym w towarzystwie pięknych kobiet. Kiedy wybucha II wojna światowa, dostrzega dla siebie szansę. Aby udowodnić swoją wartość i znaleźć się w centrum ekscytujących wydarzeń, zatrudnia się w Biurze Wywiadu Marynarki Wojennej. Kiedy jednak widzi, jakie konsekwencje i wyzwania niesie ze sobą wojna, zaczyna traktować swoją pracę poważnie. Bierze udział w niebezpiecznej misji, od której zależą losy kraju, a jego życie w końcu nabiera kolorytu, o jakim zawsze marzył. Odwiedza egzotyczne miejsca, poznaje piękne kobiety i nieustannie ociera się o ryzyko. W tytułowej roli występuje Dominic Cooper, znany z takich filmów, jak „Mój tydzień z Marilyn”, „Księżna”, „Mamma mia!” czy „Captain America: Pierwsze starcie”. Partnerują mu m.in. Lara Pulver („Sherlock”, „Demony da Vinci”, „Czysta krew”) i Annabelle Wallis („Peaky Blinders”, „Tudorowie”). Zdjęcia do serialu kręcone były w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech i na Jamajce.

Skandynawską odpowiedzią na Jamesa Bonda jest Carl Hamilton – szwedzki superagent z cyklu powieści sensacyjnych Jana Gillou. Ale kino+ pokaże dwa filmy z udziałem tego bohatera. Akcja pierwszego z nich „Hamilton: W interesie narodu” rozpoczyna się, gdy w Etiopii zostaje porwany szwedzki inżynier. Czy jego uprowadzenie może mieć związek z kradzieżą zdalnie sterowanych pocisków najnowszej generacji? Wkrótce okaże się, że celem ataku terrorystycznego jest Sztokholm, a jedynym człowiekiem, który może zapobiec tragedii - Hamilton.
W filmie „Hamilton: Na własną rękę” zostaje uprowadzona 7-letnia chrześnica agenta, Nathalie. Kiedy w Internecie pojawia się zdjęcie dziewczynki ubranej w hidżab, staje się jasne, że za porwaniem stoją islamscy fundamentaliści, którzy chcą dotrzeć do jej matki, szefowej szwedzkiej agencji bezpieczeństwa. Do akcji wkracza Hamilton, dla którego sprawa ma wyjątkowo osobisty wymiar.

Do tej pory w szwedzkiego superagenta wcielał się m.in. Stellan Skarsgård, znany z „Melancholii” czy „Przełamując fale” Larsa von Triera. W filmach, które pokaże Ale kino+, w roli Hamiltona występuje Mikael Persbrandt – jeden z najlepszych współczesnych szwedzkich aktorów, dwukrotny zdobywca Nagród przyznawanych przez Szwedzki Instytut Filmowy (m.in. za rolę w „Uwiecznionych chwilach” Jana Troella), gwiazda nagrodzonego w 2011 Oscarem „W lepszym świecie” Susanne Bier.

„Weekend ze szpiegiem” w Ale kino+:

Piątek, 20 czerwca:

Godz. 20:10 – „Fleming”, odc. 1
Godz. 21:10 – „Fleming”, odc. 2
Godz. 22:10 - „Hamilton: W interesie narodu”

Sobota, 21 czerwca:

Godz. 20:10 – „Fleming” , odc. 3
Godz. 21:10 – „Fleming”, odc. 4
Godz. 22:10 - „Hamilton: Na własną rękę”
Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>