Warszawski mural z CANAL+ DISCOVERY

2015-11-05

Na warszawskim Powiślu powstał mural inspirowany ludzkimi pasjami. Jego autorem jest Niebieski, bohater programu „Pasja - sposób na życie”, polskiej produkcji przygotowanej dla CANAL+ DISCOVERY. Mural można podziwiać przy ul. Przemysłowej 33/35 w Warszawie. Odcinek z udziałem Niebieskiego, zostanie wyemitowany w czwartek, 12 listopada, o godz. 21:00 tylko w CANAL+ DISCOVERY.

Stworzony na warszawskim Powiślu obraz to wysoki na 18 m i szeroki na 15 m mural. Inspiracją do jego powstania jest pasja, główny motyw programu CANAL+ DISCOVERY – „Pasja – sposób na życie”. Zobaczymy tu nawiązanie do takich dziedzin jak szybownictwo, skialpinizm, lot balonem, windsurfing oraz wiele innych.

Autorem malunku jest Niebieski, artysta, który tworzy graffiti, scenografię, okładki płyt, plakaty. Ma rozpoznawalny styl i charakterystyczną kreskę - łączy naiwne, dziecięce rysunki z graficiarskim sznytem. Lubi tworzyć sztukę uliczną, ponieważ dzięki temu może obserwować reakcję odbiorcy, który doświadcza sztuki poza galerią.

Jego styl to łączenie sprzeczności: motywów brzydkich i ładnych, niepasujących do siebie gatunków zwierząt i elementów z różnych światów. Warszawiacy mogą zobaczyć jego prace głównie na Służewcu. Najbardziej rozpoznawalny mural przedstawiający ptaki, stworzył razem z Lisem Kulą przy Alei Solidarności.

- Niebieski to osoba nietuzinkowa, kreatywna, o śmiałym nastawieniu do życia. Tacy właśnie są bohaterowie programu CANAL+ DISCOVERY „Pasja - sposób na życie”. Mural stworzony przy ulicy Przemysłowej mogą podziwiać mieszkańcy Powiśla oraz podróżujący Trasą Łazienkowską. Mam nadzieję, że ta artystyczna wizja zaintryguje i spodoba się mieszkańcom Warszawy – powiedział Jakub Szurmiej, dyrektor ds. kanałów filmowych platformy nc+.

Seria dokumentalna „Pasja – sposób na życie” powstała z myślą o ludziach, którzy realizują swoje marzenia, z zapałem poszukują nowych wyzwań na ziemi, w wodzie i powietrzu. Bohaterami programu są zarówno osoby zajmujące się sportem (np. skalpinizmem, nurkowaniem czy żeglarstwem), jak i ludzie, którzy znaleźli swoje powołanie w nietypowych zainteresowaniach (m.in. projektowanie i budowanie miniatur czy fotografia z powietrza). Wspólnym mianownikiem jest ich pełne oddanie swojej pasji oraz inspiracja, jaką dają innym.

Premierowe odcinki programu można oglądać w każdy czwartek, o godz. 21:00 tylko w CANAL+ DISCOVERY. Odcinek z udziałem Niebieskiego, zostanie wyemitowany 12 listopada.

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>