Walka o wielki finał Enea Ekstraligi w nc+

2014-09-18

Fanów żużla czekają w najbliższych dniach wyjątkowe emocje i pasjonujące transmisje w nSport+. W niedzielę, 21 września na torach w Tarnowie i Gorzowie odbędą się rewanżowe spotkania play-off Enea Ekstraligi, których stawką jest awans do wielkiego finału.

Jako pierwsi staną w niedzielę do rywalizacji  zawodnicy Grupy Azoty Unii Tarnów i Fogo Unii Leszno. Leszczynianie wykonali plan minimum i do niedzielnego meczu przystąpią z dziesięciopunktową zaliczką. Tarnowianie w rundzie zasadniczej byli bezkonkurencyjny, jednak kontuzje mogą pokrzyżować ich mistrzowskie aspiracje. Co prawda do składu powrócili już Martin Vaculik i Krzysztof Buczkowski, ale absencja Grega Hancocka, może okazać się kluczowa w walce z rozpędzonymi „Bykami” Transmisja z Tarnowa od 16:00 w nSport+.

- Pierwszy mecz był pełen dramaturgii, bo żużlowcy obu drużyn zmagali się nie tylko z rywalami, ale także ze świeżo zaleczonymi kontuzjami. W heroicznej walce lepsi byli leszczynianie, jednak to dopiero połowa zadania. Druga będzie o wiele trudniejsza, bo "Jaskółki" regularnie demolują u siebie niemal wszystkich rywali. Bez wątpienia czeka nas kolejny pokaz świetnego speedwaya i piekielna próba dla twardych, męskich charakterów. No i na pewno najwięcej żużlowych emocji - choćby dlatego, że tarnowski tor jest najdłuższy w Enea Ekstralidze! – zapowiada Tomasz Dryła, dziennikarz nc+, komentator niedzielnych zawodów.

Arcyciekawie zapowiadają się spotkanie w Gorzowie. Na torze im. Edwarda Jancarza do walki z miejscową Stalą stanie broniący tytułu mistrzowskiego Falubaz. Zielonogórzanie w zeszłym tygodniu wypracowali ośmiopunktową zaliczkę, co sympatyków Hampela i spółki napawa umiarkowanym optymizmem.  Kibiców z grodu Bachusa cieszy postawa aktualnego wicemistrza świata i Andreasa Jonssona, którzy wreszcie zaczęli jeździć zgodnie z oczekiwanymi. Jednak podopiecznych Rafała Dobruckiego czeka arcytrudne zadanie. Gorzowska Stal z Krzysztofem Kasprzakiem na czele rewelacyjnie spisuje się na własnym obiekcie przez co sprawa awansu do wielkiego finału jest nadal otwarta. Transmisja z Gorzowa w niedzielę o 18:30 w nSport+

- Lubuskie derby to tak wielkie święto speedwaya nad Wisłą, jak futbolowe spotkania Realu z Barceloną w Hiszpanii. Dlatego decydująca walka o finał najlepszej ligi świata zapowiada się fascynująco – mówi Gabriel Waliszko, dziennikarz nc+.

- Po pierwszym meczu w Zielonej Górze, ani zawodnicy Falubazu, ani Stali nie mieli uśmiechniętych twarzy. Ośmiopunktowa zaliczka obrońców tytułu oznacza na pewno tyle, że w rewanżu możemy spodziewać się efektownej jazdy do ostatniego wyścigu. Wiele będzie zależeć od postawy juniora Stali Bartosza Zmarzlika i lidera Falubazu Jarosława Hampela, którzy we wtorek w barwach Vetlandy awansowali do finału szwedzkiej ligi. Ciekawe, który z nich poprowadzi swój zespół do finału w Enea Ekstralidze? - dodaje Gabriel Waliszko, który poprowadzi studio w Gorzowie.

Najbliższe relacje żużlowe na platformie nc+:

niedziela, 21 września:
16:00 Grupa Azoty Unia Tarnów – Fogo Unia Leszno, nSport+
komentarz: Tomasz Dryła, Robert Wardzała
studio: Marcin Majewski, Piotr Baron; reporter: Michał Łopaciński
18:30 Stal Gorzów - SPAR Falubaz Zielona Góra, nSport+
komentarz: Piotr Olkowicz
studio: Gabriel Waliszko, Zbigniew Suchecki; reporter: Łukasz Benz
22:00 Magazyn ENEA Ekstraligi; nSport+
prowadząca: Daria Kabała-Malarz

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>