Trzeci, finałowy sezon duńskiego „The Killing” w ale kino+

2014-03-10

ale kino+ zaprasza na jeden z najlepszych europejskich seriali, duński „The Killing” (Forbrydelsen). Stacja pokaże premierowo trzeci, finałowy sezon kultowej serii o przenikliwej detektyw Sarze Lund, która zawładnęła wyobraźnią fanów kryminału na całym świecie.
Emisje 10 odcinków w każdą środę od 12 marca, od 21:20.

TheKilling3

Nagrodzony BAFTĄ i dwukrotnie nominowany do Emmy Award, w tym za najlepszą rolę dla Sofie Gråbøl, duński „The Killing” (Forbrydelsen) to prawdziwy fenomen nawet w świetle obecnej popularności skandynawskich kryminałów. Serial obejrzał co trzeci mieszkaniec Danii, w Wielkiej Brytanii przyciągnął przed telewizory więcej widzów niż amerykański „Mad Men”, doczekał się również amerykańskiego remake’u. W Polsce w ale kino+ dwa poprzednie sezony zobaczyło ponad 3,5 miliona osób.

Trzeci sezon rozpoczyna się kilka lat po wydarzeniach z poprzedniej serii. Detektyw Sarze Lund w końcu udało się zostawić za sobą przeszłość i uporządkować sprawy prywatne. W życiu zawodowym również czekają ją zmiany – przygotowuje się do opuszczenia szeregów kopenhaskiej policji, aby przyjąć intratną posadę w jednej z dużych firm. Jak skomentowała decyzję swojej bohaterki Sofie Gråbøl: „Jak większość z nas, również Sarah Lund się zestarzała i zaczęła myśleć, że może czas na to, aby ktoś inny ratował świat”.
I właśnie wtedy dochodzi do porwania 9-letniej dziewczynki, które może być powiązane z serią tajemniczych zabójstw. Sprawa bardzo przypomina śledztwo sprzed lat, kiedy Sarah Lund poszukiwała zabójcy nastoletniej Nanny Birk Larsen. Tym razem jednak ofiara wciąż żyje, a Lund czuje, że musi wziąć udział w dochodzeniu, aby naprawić swoje błędy z przeszłości. Ma nadzieję, że jeśli znajdzie dziewczynkę i zatrzyma ciąg morderstw, chociaż w ten sposób odkupi swoje winy. Rozpoczyna się niezwykle zawiłe śledztwo, które poprowadzi Sarę Lund w świat wielkich pieniędzy, władzy i polityki, gdzie w sieć morderstw i oszustw wplątani będą skorumpowani urzędnicy, pewien milioner i jego rodzina a nawet sam premier Danii… 

Nakręcony na podstawie powieści Sørena Sveistrupa, rozgrywający się w Kopenhadze serial „The Killing” reprezentuje najwyższy poziom w dziedzinie skandynawskiego kryminału. Jak większość pozycji tego gatunku przyciąga dobrze zarysowanym tłem społeczno-politycznym, pogłębioną psychologią postaci i mroczną atmosferą. Uderza niezwykłym realizmem, z jakim pokazano techniki kryminalistyczne. Klimat budują również nakreślone z rozmachem relacje między bohaterami.

W każdą środę, od 12 marca, ale kino+ od godz. 21:20 pokaże dwa odcinki serialu. Powtórki we wtorki o godz. 20:10.

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>