Tajemniczy przedsiębiorca w wiktoriańskim Londynie – Johnatan Rhys Meyers jako Drakula w CANAL+

2014-04-28
1 maja 2014 o 21:30 CANAL+ pokaże premierowo w polskiej telewizji serial „Drakula” z Johnatanem Rhysem Meyersem w roli tytułowej. Oparta na klasycznej powieści Brama Stockera 10-odcinkowa produkcja opowiada o pobycie hrabiego Drakuli w Londynie i jego próbie dokonania zemsty na ludziach, którzy zabili mu żonę, a jego skazali na nieśmiertelność.

Drakula2

W 1896 roku w Londynie zjawia się tajemniczy amerykański przemysłowiec Alexander Grayson (Jonathan Rhys Meyers), który zamierza przekonać londyńskie społeczeństwo do nowych technologii. Jednak prawdziwym powodem przybycia Drakuli jest zemsta na ludziach, którzy dwieście lat wcześniej zabili jego żonę, a jego uczynili nieśmiertelnym. W realizacji misji pomaga mu profesor Abraham van Helsing (Thomas Kretschmann), który budzi ze snu słynnego wampira i zawiera z nim sojusz przeciwko wspólnemu wrogowi - Zakonowi Smoka. Wszystko idzie zgodnie z planem do momentu, gdy Drakula zakochuje się w Minie Murray (Jessica De Gouw), która do złudzenia przypomina nieżyjącą żonę. By być blisko Miny, Grayson zatrudnia jako swojego przewodnika w kontaktach z londyńską arystokracją jej narzeczonego, Jonathana Harkera (Oliver Jackson-Cohen). Jednocześnie postanawia uwieść związaną z wrogim Zakonem Smoka łowczynię wampirów Lady Jayne Wetherby (Victoria Smurfit).

W tytułowego bohatera serialu wcielił się jeden z jego producentów Jonathan Rhys Meyers, zdobywca Złotego Globu za tytułową kreację w filmie „Elvis”, znany szerokiej publiczności jako król Henryk VIII z „Dynastii Tudorów”. Meyersowi na planie towarzyszy Thomas Kretschmann, który – co ciekawe - w 2012 roku zagrał Drakulę w filmie Daria Argento. Do obsady dołączył także Oliver Jackson-Cohen, który zagrał Jonathana Harkera, narzeczonego ukochanej Drakuli. W piękną Wilhelminę Murray, która do złudzenia przypomina zmarłą żonę Graystona, wcieliła się Jessica De Gouw, a w jej przyjaciółkę, seksowną londyńską arystokratkę Lucy - Katie McGrath. Lojalny powiernik Graystona, R.M. Renfield, wystąpił pod postacią Nonso Anozie’ego, a zafascynowanej tajemniczym inwestorem Lady Jane ciała i talentu użyczyła Victoria Smurfit. Serial powstał według pomysłu Cole’a, który został jednym z producentów wykonawczych projektu.

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>