Sylwester z kultowymi filmami w ale kino+

2013-12-30
W ostatni wieczór 2013 roku widzowie ale kino+ mogą liczyć na emocje do białego rana. Sylwestrową noc spędzą bowiem w towarzystwie bohaterów filmów, które zyskały miano kultowych. Stacja pokaże: „Debiutantów”, „Podziemny krąg”, „Predatora” i „Urodzonych morderców”. Całonocny seans rozpocznie się o 20:10.


urodzeni mordercy

Na początek wieczoru ale kino+ przygotowało spotkanie z „Debiutantami". Komedia o tym, że w uczuciach często błądzimy, uwodzi melancholijnym wdziękiem i surrealistycznym dowcipem, który niewątpliwie wprowadza pies rasy jack russel, komentujący wydarzenia. Czarowi filmu uległo niejedno jury festiwalowe, a Christopher Plummer, którego bohater po latach dokonuje „coming outu”, otrzymał Oscara® za rolę drugoplanową.

Po relaksie w towarzystwie „Debiutantów” ale kino+ poleca pełen adrenaliny „Podziemny krąg”. Film o sekretnym klubie, którego członkowie biorą udział w nielegalnych, brutalnych walkach, tuż po premierze wywołał burzę i oskarżany był o gloryfikację przemocy. Po latach doczekał się statusu kultowego, m.in. za sprawą rewelacyjnych ról Brada Pitta i Edwarda Nortona.


Kolejne mocne uderzenie czeka widzów thrillera science-fiction „Predator”, w którym Arnold Schwarzenegger wciela się w komandosa walczącego w południowoamerykańskiej dżungli z niewidzialnym i bezwzględnym zabójcą z kosmosu. Dzięki tej roli „Arnie” ugruntował swoją pozycję jednego z najpopularniejszych aktorów kina akcji, a „Predator”, nominowany m.in. do Oscara® za efekty specjalne, szybko stał się kasowym przebojem.

Miłośnicy kina trzymającego w napięciu nie mogą pominąć pozycji, którą ale kino+ proponuje na zakończenie sylwestrowej nocy, czyli „Urodzonych morderców”. Film zyskał sławę jednego z najbardziej kontrowersyjnych i oprotestowanych obrazów lat 90. Zarzucano mu uromantycznienie zbrodniarzy, którzy pokazani są jako antysystemowi buntownicy, będący ofiarami wynaturzonych mediów i zepsutego moralnie społeczeństwa. Z czasem „Urodzeni mordercy” stali się filmem kultowym, a jego dwuznaczny urok podbijają brawurowe role Juliette Lewis i Woody’ego Harrelsona.

Sylwester z kultowymi filmami w ale kino+

wtorek, 31 grudnia

godz. 20:10
Debiutanci
(Beginners)
komedia, USA, 2010, reż. Mike Mills, wyk. Ewan McGregor, Christopher Plummer, Mélanie Laurent, Goran Visnjic, 99 min

godz. 22:05
Podziemny krąg
(Fight Club)
triller, USA / Niemcy, 1999, reż. David Fincher, wyk. Edward Norton, Brad Pitt, Helena Bonham-Carter, 133 min

godz. 00:35
Predator
(Predator)
film akcji, USA, 1987, reż. John McTiernan, wyk. Arnold Schwarzenegger, Carl Weathers, Kevin Peter Hall, 107 min

godz. 02:20
Urodzeni mordercy
(Natural Born Killers)
thriller, USA, 1994, reż. Oliver Stone, wyk. Woody Harrelson, Juliette Lewis, Robert Downey Jr., Tom Sizemore, 114 min


ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>