Stelmet Falubaz Zielona Góra w pogoni za liderem: 10. seria meczów ENEA Ekstraligi w nSport HD

2013-05-29

Dziesiąta kolejka meczów żużlowej Enea Ekstraligi zapowiada się na serię pogoni za czołówką. W obu transmitowanych 2 czerwca na antenie nSport spotkaniach zmierzą się zespoły, którym bardzo potrzebne są punkty. W pierwszym z nich, o 16:00, ekipa Stali Gorzów spotka się z Polonią Bydgoszcz. Obie ekipy nie zaczęły rozgrywek dobrze i chcą przebić się do górnej części tabeli. O 18:30 relacja z Tarnowa gdzie tamtejsza Unia spotka się z walczącym o fotel lidera Stelmetem Falubazem Zielona Góra.

Drużyna Stali Gorzów od początku sezonu występuje ze zmiennym szczęściem i wygrane przeplata z porażkami. Ich niedzielny rywal spisuje się jednak jeszcze gorzej i z zaledwie dwiema wygranymi zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli.

- To będzie arcyciekawy rewanż za pierwsze spotkanie tych drużyn sprzed tygodnia. Poloniści na swoim torze wygrali, z czego najbardziej ucieszył się ich nowy menedżer Wojciech Dankiewicz. Ale teraz będzie „Gryfom” trudno powtórzyć ten sukces, bo gorzowianie na swoim stadionie wydają się mieć więcej atutów. Do znakomitego duńskiego lidera Nielsa Kristiana Iversena mogą dołączyć Krzysztof Kasprzak, Linus Sundstroem i młodzieżowiec Bartosz Zmarzlik. Ich punkty będą Stali bardzo potrzebne, jeśli Piotr Paluch ma spokojnie utrzymać posadę trenera – mówi Gabriel Waliszko, który poprowadzi meczowe studio. – Stal pokonała już w tym sezonie u siebie faworyta z Zielonej Góry, a Polonia jeszcze nie wygrała na wyjeździe, więc motywacja „Gryfów” będzie naprawdę wielka. To zapowiada piekielnie szybką i emocjonującą jazdę z obu stron – dodaje dziennikarz nSport HD.

Widzowie zobaczą transmisję w nSport HD o godzinie 16:00, studio przedmeczowe rozpocznie się o 15:45. 

A zaraz potem bardzo ciekawie zapowiadająca się konfrontacja Unii Tarnów ze Stalmetem Zielona Góra. Gospodarze postarają się zrewanżować ekipie z Zielonej Góry za niedawną porażkę. Goście zdają sobie jednak sprawę, że jeśli chcą dotrzymać kroku prowadzącemu w tabeli Unibaxowi Toruń to również i tym razem muszą wygrać. Drugie miejsce w tabeli ich na pewno nie satysfakcjonuje.

- Rozpoczynamy rundę rewanżową. To konfrontacja aktualnego Mistrza Polski z żużlowym „Dream Teamem” z Zielonej Góry i również poważnym kandydatem do trofeum w tym sezonie. Czy jednak ekipie Falubazu uda się zdetronizować zespół Tarnowa? Tydzień temu pewnie wygrali 54:36 – mówi Michał Łopaciński, dziennikarz CANAL+ Sport HD, który poprowadzi studio przedmeczowe na antenie nSport HD. – Kibice gospodarzy będą liczyli na dobrą dyspozycję Martina Vaculika, który we wspomnianym spotkaniu formą nie błyszczał. Ekipa trenera Marka Cieślaka nie jest w łatwej sytuacji, ale opiekun zespołu z Tarnowa, a  zarazem selekcjoner reprezentacji Polski już wielokrotnie udowadniał, że nie z takich opresji potrafi wyjść obronną ręką. Gości do sukcesu ma poprowadzić Jarosław Hampel, choć wiele będzie też zależało od Jonasa Davidssona, którego forma nie jest jednak stabilna – dodaje dziennikarz CANAL+ Sport HD.

Transmisja meczu o godzinie 18:30 w nSport HD, początek studia przedmeczowego o 18:15.

PLAN TRANSMISJI 10. KOLEJKI

NIEDZIELA, 2 CZERWCA

15:45 nSport HD: studio meczowe – Gabriel Waliszko
16:00 nSport HD: Stal Gorzów – Polonia Bydgoszcz
komentują: Tomasz Dryła oraz Anita Mazur z parku maszyn

18:15 nSport HD: studio meczowe – Michał Łopaciński
18:30 nSport HD: Unia Tarnów – Stelmet Falubaz Zielona Góra
komentują: Piotr Olkowicz oraz Jakub Zborowski z parku maszyn
22:00 nSport HD: Magazyn Enea Ekstraliga
prowadząca: Daria Kabała - Malarz

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>