Spotkania Planete+ z filmem górskim

2014-12-04

W grudniu Planete+, autorski kanał platformy nc+, zaprasza na cykl „Odważne podróże”. W jego ramach stacja pokaże cztery dokumenty z 10. Spotkań z Filmem Górskim w Zakopanem. Każdą emisję poprzedzi przygotowana przez stację relacja z festiwalu. Premiery w niedziele, od 7 do 28 grudnia, o 20:55.

Roraima

Cykl składa się z czterech  filmów, które można było obejrzeć we wrześniu podczas 10. Spotkań z Filmem Górskim. Jest to festiwal podczas którego prezentowane są dokumenty poruszające tematykę górską. Uczestnicy mogą spotkać także znane osoby związane z górami. W tym roku gościem specjalnym była m.in. Edurne Pasaban, pierwsza kobieta, która zdobyła Koronę Himalajów. Kamery Planete+ były obecne na Spotkaniach, a widzowie stacji tuż przed każdym filmem będą mogli obejrzeć autorską relację stacji.

Cykl rozpocznie 7 grudnia film „Synowie Afryki”. To historia wyprawy górskiej Madaraka Nyerere i Jaffara Amina. Pierwszy z nich jest synem Juliusa Nyerere - prezydenta Tanzanii, drugi Idiego Amina - dyktatora Ugandy. W 1978 roku Uganda zaatakowała Tanzanię. Starcia trwały prawie rok. Po 30 latach od tych wydarzeń synowie politycznych oponentów spotkali się, aby wspólnie zdobyć szczyt Kilimandżaro. Ich wyprawa ma być symbolicznym aktem pokoju i pojednania.

Tydzień później, 14 grudnia Planete+ pokaże „Katastrofę lotniczą pod Erebusem”. 28 listopada 1979 roku samolot linii Air New Zealand z 257 pasażerami na pokładzie zaginął podczas lotu widokowego nad Antarktydą. W wyniku zmiany współrzędnych lotu, o których nie poinformowano załogi, maszyna rozbiła się o wulkan Erebus. Na miejsce katastrofy wyruszyła grupa osób, aby w ekstremalnych warunkach pogodowych odnaleźć ciała ofiar i zebrać materiały, na podstawie których można by określić przyczyny wypadku.

Kolejny film z cyklu - „Cerro Torre, diabelski szczyt” - będzie można zobaczyć 21 grudnia. To zapis wyprawy na jedną z najtrudniejszych do zdobycia gór świata - Cerro Torre w Patagonii. Wyzwanie podjął David Lama, 24-letni austriacki wspinacz, i jego partner Peter. Film Thomasa Dirnhofera dokumentuje wysiłek, z jakim alpiniści realizowali swój cel. 

Przegląd filmów z festiwalu zakończy 28 grudnia dokument „Roraima - wspinacze zagubionego świata”. Roraima to góra o płaskim szczycie, wznosząca się na wysokość 2810 m n.p.m. na pograniczu Wenezueli, Gujany i Brazylii. Postanowili ją zdobyć doświadczeni wspinacze: Stefan Głowacz, Holger Heuber i Kurt Albert. Zrezygnowali całkowicie ze wsparcia technicznego i transportu. Dokument to zapis zmagań trójki przyjaciół, którzy podjęli się karkołomnego wyzwania.

PREMIERY W PAŚMIE ODWAŻNE PODRÓŻE: 10. SPOTKANIA Z FILMEM GÓRSKIM

„Synowie Afryki” - niedziela, 7 grudnia, godz. 21:00. 
„Katastrofa lotnicza pod Erebusem” - niedziela, 14 grudnia, godz. 21:00. 
„Cerro Torre, diabelski szczyt” - niedziela, 21 grudnia, godz. 21:00. 
„Roraima - wspinacze zagubionego świata” - niedziela, 28 grudnia, godz. 21:00. 

„10. Spotkania z Filmem Górskim” - relacja z festiwalu - przed każdym filmem o godzinie 20:55.

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>