"Śpiewający detektyw" i "Kiss Kiss Bang Bang" - komediowe oblicze Roberta Downeya Jr. w Ale kino+

2014-12-01

Jest jednym z najpopularniejszych aktorów kina rozrywkowego, choć woli mówić o sobie „niewiarygodnie utalentowany oszust”. Ocieplił dystyngowany wizerunek Sherlocka Holmesa, a z reżyserem Shane’em Blackiem, z którym po raz pierwszy spotkał się na planie „Kiss Kiss Bang Bang”, z Irona Mana uczynił inteligentnie zabawnego superbohatera. W poniedziałek 22 grudnia Ale kino+, autorski kanał platformy nc+, zaprasza na „Wieczór z Robertem Downeyem Jr.”, a w nim na komedie kryminalne „Śpiewający detektyw” i „Kiss Kiss Bang Bang”.

Śpiewający detektyw

Wieczór rozpocznie o 20:10 „Śpiewający detektyw” – film, w którym Robert Downey Jr. wcielił się w ciężko chorego autora kryminałów, Dana Darka. Pisarz ucieka przed rzeczywistością w świat fantazji, gdzie wciela się w bohatera swoich powieści - prywatnego detektywa, działającego w Los Angeles lat 50. XX wieku. W swoich wyobrażeniach prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa prostytutki, tropi gangsterów i wplątuje się w niebezpieczną intrygę. W umyśle Dana granica między rzeczywistością i fikcją zaczyna się coraz bardziej zacierać, a jedyną osobą, którą będzie w stanie mu pomóc, jest osobliwy doktor Gibbon.

„Śpiewający detektyw” jest nie tylko błyskotliwą komedią nawiązującą do najlepszych tradycji czarnego kryminału, ale również obrazem przełomowym w życiu Roberta Downeya Jr., który pod koniec lat 90. zmagał się z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków. Mel Gibson, jeden z producentów komedii, zaproponował mu główną rolę, a Robert Downey Jr. przełamał w końcu złą passę. Od tego momentu zaczęły pojawiać się interesujące propozycje zawodowe, a jego kariera nabrała rozpędu. Zaledwie dwa lata później aktor stworzył rewelacyjną kreację w „Kiss Kiss Bang Bang” Shane’a Blacka. Film ten został okrzyknięty jedną z najlepszych komedii kryminalnych ostatnich lat. Widz znajdzie tu skomplikowaną intrygę, cięte dialogi, mnóstwo humoru, a także satyrę na współczesne Hollywood.

Bohaterem „Kiss Kiss Bang Bang” jest Harry Lockhart – drobny złodziejaszek, który często wplątuje się w kłopoty. Na skutek splotu niefortunnych wydarzeń trafia na casting do filmu sensacyjnego. Wypada tak dobrze, że ma spore szanse, aby zagrać główną rolę. Dostaje się na zdjęcia próbne do Los Angeles, a do roli ma go przygotować prywatny detektyw Perry van Shrike. Mężczyźni od początku nie przypadają sobie do gustu, jednak wszystko się zmienia, gdy zostają wplątani w sprawę morderstwa pewnej kobiety…

Film z miejsca podbił serca widzów i krytyków – zdobył m.in. 4 nominacje do Satelity oraz 5 nominacji do Saturna. Zaledwie trzy lata po popisowej roli Harry’ego Lockharta Robert Downey Jr. otrzymał angaż u Davida Finchera („Zodiak”), a przed sobą miał role Sherlocka Holmesa i Iron Mana.

„Wieczór z Robertem Downeyem Jr.” poniedziałek 22 grudnia, od 20:10

godz. 20:10

Śpiewający detektyw (The Singing Detective)

komedia, USA, 2003, 104’

reż. Keith Gordon, wyk. Robert Downey Jr., Robin Wright, Mel Gibson, Jeremy Northam, Katie Holmes, Adrien Brody, Carla Gugino

godz. 22:10

Kiss Kiss Bang Bang (Kiss Kiss Bang Bang)

kryminalny, USA, 2005, 98’

reż. Shane Black, wyk. Robert Downey Jr., Val Kilmer, Michelle Monaghan

 

To są Twoje święta w Ale kino+

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>