SPEEDWAY W NC+: START SGP 2016 ORAZ 4. RUNDA PGE EKSTRALIGI

2016-04-28

Najbliższy weekend z „czarnym sportem” będzie dla kibiców wyjątkowy. W sobotę w Słowenii rozpocznie się elitarny cykl Speedway Grand Prix 2016. O tytuł Indywidualnego Mistrza Świata w tym sezonie powalczy aż czterech Polaków. Transmisja pierwszych zawodów w CANAL+ o 18:30. W niedzielę na antenie nSport+ zagoszczą dwa spotkania 4. rundy najlepszej żużlowej ligi świata. O 16:30 BETARD Sparta Wrocław zmierzy się ze Stalą Gorzów, a o 19:00 Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra powalczy o punkty z FOGO Unią Leszno. Podsumowanie kolejki w niedzielę o 21:45 w „Magazynie PGE Ekstraligi” (nSport+), którego gośćmi będą Janusz Kołodziej i Paweł Przedpełski.

Słoweńskie Krsko będzie pierwszym gospodarzem tegorocznej Speedway Grand Prix. Tytułu broni Brytyjczyk Tai Woffinden, a publiczność nad Wisłą liczy na to, że któryśz polskich reprezentantów: Maciej Janowski, Bartosz Zmarzlik, Piotr Pawlicki lub Jarosław Hampel (prawdopodobnie w maju wróci na tor) również włączy się do walki o najwyższe lokaty. 3 z 1 1 zawodów zaplanowane są w Polsce (Warszawa, Gorzów Wielkopolski i Toruń), a zwieńczenie rywalizacji najlepszych żużlowców świata nastąpi w październiku w Australii. Początek transmisji ze Słowenii w CANAL+ w sobotę o 18:30. „Takiego sezonu w elitarnym cyklu jeszcze nie było. Inauguracja Grand Prix zapowiada się jako powiew świeżości. Zobaczymy dwóch najmłodszych w historii polskich stałych uczestników cyklu: 21-letniego Bartka Zmarzlika i prawie 22-letniego Piotrka Pawlickiego. Obaj debiutanci ze sporym już bagażem doświadczeń razem z siódmym w sezonie 2015 Maćkiem Janowskim powinni stworzyć na długim torze w Krsko efektowne widowisko w walce z żużlowym gigantami: Woffindenem, Pedersenem czy Hancockiem. Stawiam na finał przynajmniej z jednym Polakiem” - mówi dziennikarz redakcji żużlowej nc+, Gabriel Waliszko. Jego gościem w studiu będzie znany z bezkompromisowych wypowiedzi Mirosław Kowalik, a szansę Polaków ocenią w specjalnych materiałach Marek Cieślak, Tomasz Gollob i Jarosław Hampel.

W czwartek najnowsze newsy z klubów PGE Ekstraligi przedstawi widzom prowadząca magazyn „Speedway+” Joanna Cedrych (nSport+, 18:00). Transmisje z 4. serii najlepszej żużlowej ligi świata zaplanowane są na niedzielę. O 16:30 na tor wyjadą BETARD Sparta Wrocław i Stal Gorzów. W studiu gościem Gabriela Waliszki będzie Mirosław Kowalik.

W parku maszyn z zawodnikami porozmawiają Łukasz Benz i Joanna Cedrych, a komentatorami będą Tomasz Dryła i Krzysztof Cegielski. Gospodarzom zależy na zdobyciu pierwszych punktów i szybkim zaadoptowaniu się do warunków na poznańskim torze. Ekipa Stanisława Chomskiego w dwóch meczach, które do tej pory pojechała, nie znalazła pogromcy. W tej konfrontacji widzowie zobaczą aż pięciu uczestników cyklu SGP.

O 19:00 Daria Kabała-Malarz i trener Michał Widera powitają widzów ze studia w Zielonej Górze. Ekantor.pl Falubazowi po wymagającym meczu z beniaminkiem z Rybnika przyjdzie się zmierzyć z FOGO Unią Leszno. Gospodarze będą chcieli sprawdzić swój potencjał na tle mocnego rywala, a mistrzowie Polski liczą na ustabilizowanie dyspozycji po nieudanym początku sezonu. Przy Wrocławskiej 69 zapowiada się arcyciekawe ściganie. Reporterami będą Michał Łopaciński i Kuba Zborowski, a na stanowisku komentatorskim zamelduje się Edward Durda.

Najważniejsze wydarzenia 4. rundy kibice zobaczą w niedzielnym „Magazynie PGE Ekstraligi” o 21:45 w nSport+. Gośćmi Marcina Majewskiego będą lider UNII Tarnów Janusz Kołodziej, zawodnik Get Well Toruń Paweł Przedpełski, ekspert nc+ Dawid Stachyra oraz Leszek Demski, który przeanalizuje kontrowersyjne sytuacje.

Skróty z dwóch pozostałych meczów zostaną pokazane w poniedziałek. O 22:00 widzowie zobaczą wszystkie biegi ze starcia Get Well Toruń – UNIA Tarnów, a o 22:30 KS ROW Rybnik – MRGARDEN GKM Grudziądz.

Uzupełnieniem transmisji będą liczne akcje w mediach społecznościowych. Podczas relacji ze spotkań na fanpage`u Speedway Ekstraligi www.facebook.com/speedwayekstraliga widzowie będą mogli wybierać Rajdera Meczu. Zwycięzcy głosowań wezmą udział w rywalizacji o miano Rajdera Kolejki, która przeprowadzona zostanie na profilu facebookowym nSport+ www.facebook.com/nSportplus. Na stronie www.nsportplus.pl kibice wskażą po weekendzie Wyścig Kolejki.

W niedzielę o 16:00 na antenie nSport+ widzowie zobaczą nowy odcinek „Motogamii”. Autor „magazynu kategorii A” Tomasz Dryła o motocyklowej pasji porozmawia m.in.z bokserem Krzysztofem „Diablo” Włodarczykiem.

Żużlowe transmisje w kanałach nc+:

czwartek, 28 kwietnia

18:00 Speedway+, nSport+

prowadząca: Joanna Cedrych

sobota, 30 kwietnia:

18:30 Grand Prix Słowenii w Krsko, CANAL+

studio: Gabriel Waliszko, Mirosław Kowalik; komentarz: Tomasz Dryła

niedziela, 1 maja:

16:00 Motogamia, nSport+

prowadzący: Tomasz Dryła

16:30 BETARD Sparta Wrocław - Stal Gorzów, nSport+

studio: Gabriel Waliszko, Mirosław Kowalik; reporterzy: Łukasz Benz, Joanna Cedrych

komentarz: Tomasz Dryła, Krzysztof Cegielski

19:00 Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra – FOGO Unia Leszno, nSport+

studio: Daria Kabała-Malarz, Michał Widera; reporterzy: Michał Łopaciński, Kuba Zborowski

komentarz: Edward Durda

21:45 Magazyn PGE Ekstraligi, nSport+

prowadzący: Marcin Majewski; goście specjalni: Janusz Kołodziej, Paweł Przedpełski; eksperci: Dawid Stachyra, Leszek Demski

poniedziałek, 2 maja:

22:00 Get Well Toruń – UNIA Tarnów (skrót) , nSport+

22:30 KS ROW Rybnik – MRGARDEN GKM Grudziądz (skrót) , nSport+Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>