Serial "Grimm III” od 26 maja w canal+ film

2014-05-13

W poniedziałek, 26 maja o 20:00, CANAL+ Film rozpoczyna emisję serialu „Grimm III”. Ciesząca się niesłabnącą popularnością produkcja fantasy doczekała się nie tylko czwartego sezonu, który jest zapowiedziany na jesień tego roku, ale także serii komiksów, przewodnika i dwóch książek opartych na serialu.


„Grimm” bezpośrednio nawiązuje do baśni słynnych niemieckich językoznawców i bajkopisarzy. W każdym odcinku pracujący w wydziale zabójstw w Portland detektyw szuka morderców, którymi okazują się postacie rodem z baśni i podań. Na to, z kim może mieć do czynienia, naprowadza stosowny cytat, najczęściej z baśni braci Grimm.

 

Detektyw Nick Burkhardt (w tej roli David Giuntoli) jest potomkiem elitarnej rodziny łowców, zwanych Grimmami. Ich zadanie polega na utrzymywaniu równowagi pomiędzy ludźmi a zmiennokształtnymi, stworami zwanymi Wesenami. Tylko Grimmowie potrafią dostrzec te istoty i skutecznie się im przeciwstawić. Nick staje więc do walki z wiedźmami, żniwiarzami, wieprzowiesiami, niedźwiedziozwierzami i całą masą innych straszydeł. Jest zmuszony coraz głębiej wnikać w świat sporów i sojuszy rządzących światem Grimmów. Burkhardtowi pomaga Monroe’a (Silas Weir Mitchell) i Rosalee (Bree Turner), którzy są nawróconymi Wesenami. Wierny sojusznikiem detektywa jest także porucznik Hank Griffin (Russell Hornsby), partner Nicka w policji, oraz sierżant Wu (Reggie Lee). Niezmiennie ważną dla rozwoju wypadków rolę gra przełożony detektywów, kapitan Renard (Sasha Roiz), który jest Zauberbiestem z matki wiedźmy oraz narzeczona Nicka, Juliette (Bitsie Tulloch) i Adalind (Claire Coffee) – wiedźma, która próbuje odzyskać utracone moce. W trzecim sezonie powraca Mary Elizabeth Matrantonio jako matka Nicka, Kelly Burkhardt. Pojawią się także nowe postacie, takie jak Zuri Ellis (Sharon Leal), piękna fizjoterapeutka Hanka czy drugi Grimm w postaci młodej, sprawiającej mnóstwo kłopotów Teresy (Jacqueline Toboni).

 

- Ludzie kochają te historie. Nie bez powodu przekazują je w formie pisemnej i ustnej od pokoleń. One ciągle do nas przemawiają! – mówi współtwórca serialu „Grimm” David Greenwalt, który razem ze Stephenem Carpenterem i Jimem Koufem wpadł na pomysł wykorzystania klasycznych baśni i legend autorstwa Wilhelma i Jakuba Grimmów, czyniąc z nich źródło kryminalnej intrygi. Wcześniej David Greenwalt i Jim Kouf zdobywali doświadczenie jako producenci i scenarzyści przy takich produkcjach, jak „Z Archiwum X”, „Buffy – postrach wampirów”, „Anioł ciemności” czy „Zaklinacz dusz”. „Grimm” również okazał się wielkim sukcesem. Kolejne części serialu cieszą się ogromną popularnością, gromadząc przed telewizorami w USA średnio 6,65 miliona widzów. Z tego powodu 19 marca NBC ogłosiło, że będzie realizowany czwarty sezon „Grimm”, który pojawi się jesienią 2014 roku.

O powodzeniu produkcji świadczy również fakt, że od maja 2013 roku, Dynamite Entertainment wydaje serię komiksów związanych z serialem. Pierwszy ukończony tom komiksu nosi nazwę „Grimm Volume 1: The Coins of Zakynthos” i rozwija wątek monet, które pojawiły się w serialu. Wydana została również książka „Grimm - Aunt Marie's Book of Lore”, która w zamyśle jest przewodnikiem po Wesenach.

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>