Sekcja ale kino+ oraz pokaz serialu "Fargo" na 5. American Film Festival

2014-10-15

Ale kino+, autorski kanał filmowy platformy nc+, po raz kolejny objął patronatem medialnym American Film Festival – pierwszy i jedyny w Polsce festiwal promujący amerykańskie kino niezależne. Podczas imprezy Ale kino+ zaprasza na sekcję Festival Favorites Ale kino+ prezentuje - wśród sześciu tytułów znajdą się m.in. „Palo Alto” Gii Coppoli oraz nagrodzone na Sundance „Skeleton Twins” Craiga Johnsona. Ale kino+ zaplanowało również pokaz specjalny obsypanego nagrodami serialu „Fargo”. Swoje wyróżnienie Ale kino+ przyzna jednemu z tytułów prezentowanych w trakcie pokazów branżowych „US In Progress”.

5.edycja American Film Festival odbędzie się w dniach 21 - 26 października we Wrocławiu. Ideą festiwalu jest zaprezentowanie widzom dobrych i uniwersalnych, ale mniej komercyjnych, amerykańskich filmów, które w ogóle do Polski nie trafiają. Organizatorzy AFF, poprzez pokazywanie różnorodnego kina ze Stanów z Zjednoczonych, chcą również zmienić stereotyp na temat amerykańskiej kinematografii, powszechnie postrzeganej jako kino bez artystycznych ambicji.

W festiwalowej sekcji Festival Favorites Ale kino+ prezentuje, którą firmuje kanał Ale kino+, widzowie obejrzą sześć najnowszych amerykańskich filmów niezależnych. Tytuły te stały się ulubieńcami widzów tegorocznych festiwali od Sundance po Locarno - stąd nazwa sekcji. Podczas AFF Ale kino+ zaprasza również na specjalne pokazy serialu „Fargo”. Produkcja, uhonorowana 3 Nagrodami Emmy (w tym w kategorii Najlepszy Miniserial 2014r.), stała się telewizyjnym wydarzeniem tego roku. Widzowie festiwalu zobaczą cztery pierwsze odcinki serialu, który na antenie Ale kino+ będzie emitowany od 19 października. Uzupełnieniem festiwalowej premiery serialu będzie pokaz kultowego „Fargo” braci Coen oraz przeboju tegorocznego Sundance - „Kumiko” Davida Zellnera, filmu inspirowanego historią napisaną przez Coenów. Dzień z „Fargo” został zaplanowany na 26 października we wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty: o 11:00 - pokaz filmu, od 13:30 – serialu, o 18:30 – „Kumiko”. Ale kino+, podobnie jak w ubiegłym roku, wręczy też własną nagrodę podczas zamkniętych pokazów branżowych „US in Progress” dla najciekawszego amerykańskiego filmu niezależnego na etapie produkcji. Zwycięski tytuł będzie miał w przyszłości polską telewizyjną premierę (po zakończeniu produkcji) na antenie Ale kino+.

Filmy w sekcji Festival Favorites Ale kino+ prezentuje (wszystkie pokazy w Kinie Nowe Horyzonty, Wrocław):

- „Palo Alto” - debiut reżyserski Gii Coppoli, wnuczki Francisa Forda Coppoli. Film jest adaptacją młodzieżowych opowiadań Jamesa Franco, który pojawia się również na ekranie, a partnerują mu m.in. Emma Roberts i Jack Kilmer (syn Vala Kilmera). Pokazy: 22 października, 20:45 i 24 października, 18:15.

- „Szczęśliwe święta” (Happy Christmas) komedia romantyczna w reżyserii ulubieńca festiwalu Joe Swanberga z Anną Kendrick w roli głównej. Pokazy: 22 października, 18:00 i 25 października, 18:15.

- „Skeleton Twins” - nagrodzony za scenariusz na festiwalu Sundance komediodramat o rodzeństwie próbującym zbliżyć się do siebie po wieloletniej rozłące. Film w reżyserii Craiga Johnsona z Kristen Wiig i Billem Haderem w rolach głównych. Pokazy: 21 października, 20:00 i 25 października, 20:00.

- „Do ciebie, Philipie” (Listen Up Philip) – nagrodzony w Locarno dowcipny portret neurotycznego i narcystycznego pisarza, w którego wcielił się jeden z ulubionych aktorów Wesa Andersona – Jason Schwartzman. Pokazy: 24 października, 12:45 i 26 października, 18:15.

- „Człowiek z Reno” – stylowe kino noir utrzymane w klimacie kryminałów braci Coen. Film zdobył na tegorocznym Los Angeles Film Festival nagrodę za najlepszy dramat pełnometrażowy. Pokazy: 25 października, 20:45 i 26 października, 12:45.

- „Tajemnicza śmierć Sylvii Russo” – opowieść o wyjątkowo niedobranej parze narzeczonych, którzy włączają się w śledztwo w sprawie śmierci sąsiadki. Ale kino+ przyznało „Tajemniczej śmierci…” własną nagrodę dla najciekawszego amerykańskiego filmu niezależnego na etapie produkcji, które można było zobaczyć podczas ubiegłorocznych pokazów branżowych „US in Progress”. Premiera filmu wkrótce na antenie Ale kino+.

W ramach wprowadzenia do American Film Festival kanał Ale kino+ zaprasza na antenę, gdzie w każdy październikowy wtorek w cyklu „OFF z gwiazdą” widzowie obejrzą najciekawsze amerykańskie filmy niezależne z poprzednich edycji festiwalu. Będą to: „Siostra twojej siostry” z Emily Blunt, „Chłopak do towarzystwa” z Katie Holmes i Kevinem Kline’em, „Czarny koń” z Christopherem Walkenem, Mią Farrow i Selmą Blair oraz „Dolegliwości” z Jamesem Franco. Premiery we wtorki 7, 14, 21 i 28 października, o 20:10.

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>