Ruszył wielki konkurs blogowych bajek + MiniMini+ zaprasza do zabawy

2013-06-17
W czerwcu wystartowała pierwsza edycja ogólnopolskiego Wielkiego Konkursu Blogowych Bajek, organizowanego przez portal Onet i wydawnictwo Zielona Sowa wspólnie ze stacją dziecięcą MiniMini+. Zabawa potrwa blisko 2 miesiące i przeznaczona jest dla wszystkich, którzy czują w sobie potencjał twórczy, mają bujną wyobraźnię i chcą spróbować swoich sił w bajkopisarstwie. Dziesięć najlepszych prac zostanie wydanych w formie książki, a dziesięć wyróżnionych pod postacią audiobooka.

Od 12 czerwca do 15 sierpnia na stronie blogowebajki.pl można zgłaszać swoje autorskie edukacyjne opowiadania. Inicjatywa ma na celu promocję działań twórczych, ale przede wszystkim zachęca rodziców do tworzenia wartościowych utworów dla dzieci oraz do czytania. 

- Postanowiliśmy zaangażować się w ten projekt, ponieważ spodobała nam się jego idea oraz walor edukacyjny. Stacje dziecięce MiniMini+ i teleTOON+ zawsze chętnie wpierają przedsięwzięcia rozwijające wyobraźnię najmłodszych – mówi Marta Szwakopf, dyrektor stacji dziecięcych MiniMini+, teleTOON+/HYPER. Konkurs posiada jeszcze jeden walor: zachęca rodziców do spędzania czasu z dziećmi – dodaje Szwakopf.

Do 6 września Jury złożone z dziennikarzy, znawców literatury dziecięcej, autorów książek i scenariuszy wybierze 20 najlepszych prac, które zostaną wydane w postaci książki oraz audiobooka czytanego przez znanych aktorów. Pięć z nich ukaże się drukiem w Magazynie MiniMini+, a dodatkowo 15 najciekawszych narracji zostanie opublikowanych na stronie miniminiplus.pl. Prace będą oceniane przez Małgorzatę Gutowską, Martynę Wojciechowską, Kasię Skrzynecką, Agnieszkę Stelmaszyk, Pawła Zawitkowskiego oraz Marcina Mortkę. Pod uwagę brana będzie nie tylko fabuła, ale również walor edukacyjny bajek, język, styl i wyobraźnia uczestników zabawy. 
Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>