Rusza EHF Liga Mistrzyń piłki ręcznej w nc+

2013-10-04

W najbliższy weekend zainaugurowana zostanie EHF Ligi Mistrzyń. W gronie 16 najlepszych kobiecych zespołów piłki ręcznej Starego Kontynentu występować będzie najbardziej utytułowana Polska drużyna, MKS Lublin. 16-krotne mistrzynie naszego kraju znalazły się w arcytrudnej grupie B. Transmisja spotkania polskich szczypiornistek z zespołem Budocnost Podgorica w niedzielę w CANAL+ Family o godz. 18:55.

- To będzie długo wyczekiwany powrót. Polski zespół zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów piłkarek ręcznych po 10 latach przerwy. Zawodniczki MKS-u Lublin trafiły jednak do szalenie trudnej grupy. I już na początek zagrają z jednym z faworytów do końcowego triumfu, Buducnost Podgorica. Dla polskich kibiców dużą radością, oprócz oglądania i trzymania kciuków za Lublinianki, może być obserwowanie gry Kingi Byzdry. Reprezentantka Polski od tego sezonu gra w ekipie mistrza Czarnogóry. Buducnost była najlepszą klubową drużyną Europy w sezonie 2011/2012. Wtedy przed startem rozgrywek zawodniczki, w ramach przygotowań, pojechały na obóz i wzięły udział w raftingu. Kilka miesięcy później wygrały Ligę Mistrzów. Z tego co mi wiadomo, latem tego roku szczypiornistki z Podgoricy ponownie wsiadły do pontonów... – mówi Piotr Karpiński, dziennikarz nc+.

Wyjazdowy mecz w Czarnogórze będzie wielkim sprawdzaniem dla Polek. Przeciwniczki MKS-u to drużyna, która ma łącznie 25. krajowych mistrzostw na koncie oraz wiele sukcesów międzynarodowych w tym ten najważniejszy - złoto w Lidze Mistrzyń w 2012. Z kolei 16-krotne zdobywczynie tytułu w Polsce wracają do elitarnego grona po 10 latach przerwy. W przeszłości drużyna z Lublina dwukrotnie dochodziła do ćwierćfinału tych rozgrywek. Transmisja spotkania z Podgoricy na antenie CANAL+ Family w niedzielę, 6 października o 18:55. Mecz komentować będzie Piotr Karpiński wraz z byłą zawodniczką MKS-u i reprezentantką Polski, Iwoną Nabożną.

Liga Mistrzyń podzielona jest na trzy etapy. W pierwszej fazie grupowej startuje 16 drużyn podzielonych na 4 grupy. Do drugiej fazy rozgrywek awansuje 8 ekip, które ponownie zostaną rozstawione w 2 grupach. Występ w fazie pucharowej zagwarantują sobie po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy. Mamy nadzieję, że zobaczymy w tym gronie szczypiornistki z Lublina.

niedziela, 6 października:
- 18:55 Piłka ręczna – EHF Liga Mistrzyń: Budocnosti Podgorica - MKS Lublin; komentarz: Piotr Karpiński i Iwona Nabożna; CANAL+ Family

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>