Reprezentacja polski walczy o awans do tenisowej elity: mecz Pucharu Davisa Polska - Australia tylko w CANAL+

2013-09-10

Od 13 do 15 września na antenie CANAL+ Family2 transmitowany będzie najważniejszy mecz tenisowej reprezentacji Polski w ostatnich latach. Podczas rywalizacji Polski z Australią Jerzy Janowicz, Łukasz Kubot, Mariusz Fyrstenberg oraz Marcin Matkowski staną przed szansą pierwszego w historii awansu do Grupy Światowej Pucharu Davisa. Od piątku do niedzieli na warszawskim Torwarze, gdzie toczyć się będzie rywalizacja, zainstalowane będzie specjalne studio CANAL+. Abonenci platformy nc+, którzy nie korzystają z pakietów premium, będą mogli uzyskać czasowy dostęp do CANAL+ Family2, aby śledzić weekendowe zmagania tenisistów.

puchar-davisa

Między 13 a 15 września na warszawskim Torwarze odbędzie się mecz tenisowego Pucharu Davisa pomiędzy Polską i Australią. Stawką tego bardzo ważnego starcia będzie awans do Grupy Światowej tych rozgrywek. Dla Polski spotkanie to ma  wymiar historyczny. Jeśli Jerzy Janowicz, Łukasz Kubot, Mariusz Fyrstenberg oraz Marcin Matkowski wyjdą z rywalizacji zwycięsko, to sprawią, że po raz pierwszy reprezentacja naszego kraju znajdzie się w elicie 16 najlepszych drużyn światowego tenisa. Dla Australijczyków, 28-krotnych zdobywców Pucharu Davisa, byłby to powrót do tego grona po sześciu latach przerwy.

W piątek, 13 września widzowie zobaczą dwie konfrontacje singlowe, w sobotę, 14 września spotkanie deblistów, a 15 września kończące rywalizację gry pojedyncze.

Każdego dnia transmisjom towarzyszyć będzie specjalne studio CANAL+ zainstalowane w hali Torwaru, w samym sercu wydarzeń. Jego gospodarzami oraz głównymi komentatorami spotkań reprezentacji Polski i Australii będą Bartosz Ignacik i Tomasz Smokowski. W roli reporterki wystąpi tenisistka Klaudia Jans-Ignacik, finalistka gry mieszanej French Open 2012, reprezentantka Polski w Pucharze Konfederacji (żeński odpowiednik Pucharu Davisa). Jednym ze współkomentatorów będzie były zawodnik, ekspert tenisowy Michał Chmela.

- Do grona naszych ekspertów w studiu zaprosiliśmy wybitnych przedstawicieli polskiego tenisa oraz znanych miłośników tej dyscypliny sportu. To jednak niespodzianka dla kibiców, których serdecznie zapraszam na nasze transmisje – mówi Bartosz Ignacik.
– To bez wątpienia wydarzenie, którego nie można przegapić! Przed nami potyczka, która może dać polskim tenisistom nieśmiertelność – dodaje komentator CANAL+.

W ostatnim meczu, dającym awans do baraży, Australijczycy pokonali na wyjeździe Uzbekistan 3:1. Dwa punkty dla zwycięzców zdobył Bernard Tomic oraz debel Lleyton Hewitt i Matthew Ebden. Polska pokonała w poprzedniej rundzie drużynę RPA 3:1. W tym przypadku dwukrotnie punktował Jerzy Janowicz, a raz debliści Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski.

Z okazji wielkiego meczu Pucharu Davisa Polska – Australia abonenci platformy nc+ (a także korzystający ze starszych ofert platform n i CYFRA+) nieposiadający w swoich pakietach CANAL+ Family2 mogą uzyskać czasowy dostęp do oferty tego kanału w okresie od 13 do 15 września. Dzięki skorzystaniu z tej wyjątkowej możliwości zobaczą nie tylko w całości rywalizację tenisistów, ale także będą mogli zapoznać się z ofertą filmową CANAL+, oglądając wybrane pozycje emitowane w te dni – m.in. „Dom na końcu ulicy” z Jennifer Lawrence, „Uroczystość” z Umą Thurman oraz „2 dni w Nowym Jorku” z Chrisem Rockiem. Zobaczą także koncert Roda Stewarta oraz programy „Łapu Capu” i „W tonacji+”. Wykupienie czasowego dostępu do CANAL+ Family2 w okresie od 13 do 15 września to koszt 9,90 zł. Zamówienia można dokonać poprzez Telefoniczne Centrum Abonenta (do 15 września do godz. 14:00 tel. 801 044 944, 22 310 47 47) lub formularza na stronie internetowej nc+ :
www.ncplus.pl/co-ogladac/sport/puchar-davisa (do 15 września do godz. 10:00).

Puchar Davisa to największe na świecie międzynarodowe zawody tenisowe drużyn męskich. Rozgrywki organizowane są corocznie przez Międzynarodową Federację Tenisową i odbywają się w systemie KO (wygrywający awansuje, a przegrywający odpada z dalszej rywalizacji). Każdy mecz (runda) składa się z pięciu spotkań (rubberów): dwa pierwsze to gry singlowe, następnie gra podwójna (debel) i kolejne dwa single, w których biorą udział zawodnicy z początkowych starć zamieniając się przeciwnikami. Więcej informacji na temat Pucharu Davisa i meczu Polska – Australia można znaleźć na stronie: www.daviscup.pzt.pl

Transmisję piątkowych spotkań będzie można obejrzeć także w wybranych kinach sieci Multikino. Szczegółowe informacje na stronie: www.multikino.pl 

PUCHAR DAVISA POLSKA – AUSTRALIA W CANAL+ FAMILY2

piątek, 14 września
15:30 studio
16:00 mecz numer 1 (singiel)
19:00 studio
19:30 mecz numer 2 (singiel)

sobota, 15 września
13:30 studio
14:00 mecz numer 3 (debel)
17:00 studio

niedziela, 16 września
11:30 studio
12:00 mecz numer 4 (singiel)
15:00 studio
15:30 mecz numer 5 (singiel) – jeśli będzie konieczny
18:30 studio

Składy:

Reprezentacja Polski: Jerzy Janowicz, Łukasz Kubot, Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski, kapitan Radosław Szymanik
 
Reprezentacja Australii: Lleyton Hewitt, Bernard Tomic, Marinko Matosevic, Matthew Ebden, kapitan Patrick Rafter

Losowanie meczu odbędzie się w czwartek, 12 września w hotelu Marriott.

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

SONDA

X

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>