REKORDOWA OGLĄDALNOŚĆ PIŁKARSKICH KLASYKÓW NA 20. URODZINY CANAL+

2015-03-23

Niedzielne El Clasico pomiędzy FC Barceloną i Realem Madryt uzyskało w CANAL+ Sport rekordową średnią oglądalność sięgającą blisko 479 tysięcy widzów. To najwyższy wynik w historii transmisji meczów ligi hiszpańskiej w nc+ i zarazem najlepszy w tym sezonie jeśli chodzi o widowiska sportowe. Poprzedzające tę relację spotkanie Lecha Poznań z Legią Warszawa zobaczyło średnio blisko 413 tysięcy kibiców, co jest najwyższym rezultatem w historii transmisji meczów polskiej ligi na antenach kanałów platformy. Oba mecze były relacjonowane w ramach świętowania 20. urodzin CANAL+.


W miniony weekend CANAL+ uroczyście obchodził 20-lecie funkcjonowania w Polsce. Z tej okazji w niedzielę stacja transmitowała szlagierowe mecze piłkarskie z boisk czołowych lig europejskich oraz T-Mobile Ekstraklasy. Spotkanie FC Barcelony z Realem Madryt miało pasjonujący przebieg i przyciągnęło przed ekrany rekordową widownię. Mecz komentowany z Camp Nou przez dziennikarza nc+ Rafała Wolskiego i eksperta platformy Grzegorza Mielcarskiego, zakończył się wygraną gospodarzy 2:1. Średnia oglądalność tej konfrontacji w CANAL+ Sport wyniosła blisko 479 tysięcy widzów*, co stanowi najlepszy wynik w historii transmisji meczów La Liga. Jednocześnie, to najchętniej oglądane wydarzeniem sportowe w tym roku w nc+. Poprzedni rekord El Clasico był mecz rozegrany w marcu 2014, który oglądało 414 tysięcy kibiców. 


Transmisję hitu T-Mobile Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań a Legią Warszawa (również zakończonego zwycięstwem gospodarzy 2:1) w CANAL+ Sport obejrzało prawie 413 tysięcy kibiców*. To najlepszy wynik oglądalności meczu polskiej ligi w kanałach sportowych platformy nc+ od początku jej istnienia. Poprzednim najlepiej oglądanym spotkaniem była rywalizacja tych samych drużyn rozegrana 27 października 2013. Oglądało ją wówczas ponad 409 tysięcy widzów.


20. urodziny CANAL+ miały dla kibiców sportowych kulminacyjny moment w niedzielę, kiedy podczas trwającego ponad 11 godzin specjalnego wydania programu „Liga+ Extra” z widzami spotkali się Tomasz Smokowski i Andrzej Twarowski. Wraz z ekspertami, m.in. Maciejem Murawskim, Tomaszem Wieszczyckim, Kazimierzem Węgrzynem i Krzysztofem Przytułą, zabrali kibiców w pełną ciekawostek podróż po siedzibie oraz historii stacji, jak również wyjątkową wyprawę po europejskich stadionach. Nie zabrakło także dodatkowych atrakcji dla kibiców w internecie. Uruchomiona została specjalna strona (http://sportoweurodziny.canalplus.pl), na której kibice mogli m.in. zobaczyć plan transmisji, dodatkowe materiały filmowe i dokładne statystyki spotkań. Na profilach CANAL+ Sport w serwisach Facebook i Twitter prowadzone były relacje „na żywo” ze szlagierowych meczów, a także umieszczane były unikatowe materiały filmowe z historii CANAL+.


Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>