Rekordowa oglądalność meczu Borussia - Napoli w nc+

2013-11-27

Wtorkowe spotkanie Ligi Mistrzów Borussia Dortmund – SSC Napoli transmitowane w CANAL+ Sport oglądało średnio ponad 400 tysięcy widzów. Jest to rekordowa w tym sezonie Champions League widownia spotkań najlepszej piłkarskiej ligi świata emitowanych na antenach kanałów nc+.

rekordowa-ogladalnosc-meczu-800

Mecz w Dortmundzie był niezwykle emocjonujący i efektowny. Eksperci są zgodni, że było to jedno z ciekawszych spotkań w tym sezonie Ligi Mistrzów. Jedną z bramek dla niemieckiego zespołu (Borussia wygrała 3:1)  zdobył Kuba Błaszczykowski. Świetnie spisywał się Robert Lewandowski, który był motorem napędowym zespołu i inicjował wiele akcji ofensywnych BVB. Na boisku w końcówce spotkania pojawił się także wracający do zdrowia po kontuzji Łukasz Piszczek.

Walka zespołu trójki Polaków o przedłużenie szans na awans do kolejnej fazy Ligi Mistrzów przyciągnęła przed telewizory średnio 406 822 widzów. To właśnie mecze Borussii Dortmund są zazwyczaj najchętniej oglądane w wieczory z Ligą Mistrzów w nc+. W zestawieniu 10 transmisji Champions League z największą w tym roku widownią nazwa zespołu z Dortmundu pojawia się aż sześć razy!
- Wyniki te pokazują, że widzowie najchętniej sięgają po pilota, aby zobaczyć w akcji naszych rodaków świetnie spisujących się w jednej z najlepszych drużyn świata. A ponieważ prawdziwe rekordy padają zazwyczaj w fazie play-off, tak jak w ubiegłorocznym meczu BVB z Realem Madryt, to pozostaje nam mieć nadzieję, że „polskie” zespoły sukcesem zakończą tegoroczne rozgrywki grupowe – mówi Arkadiusz Mierzwa, Dyrektor ds. komunikacji i PR nc+.
Jesienią kibiców czeka jeszcze jedno spotkanie z Ligą Mistrzów. Zmagania najlepszych drużyn Europy oglądać będzie można w kanałach platformy nc+ 10/11 grudnia.  Borussia zagra wówczas na wyjeździe z Olympique Marsylia, a mecz ten zdecyduje o tym czy naszych rodaków z BVB zobaczymy na boisku w wiosennej części rozgrywek Champions League.

*dane na podstawie badania Nielsen Audience Measurement

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>