Rekordowa oglądalność El Clasico w nc+

2014-10-27

Sobotnie starcie gigantów światowego futbolu Real Madryt – FC Barcelona zobaczyło w CANAL+ Sport ponad 390 tysięcy widzów. Jest to najlepszy wynik oglądalności transmisji sportowej w kanałach sportowych platformy nc+ w tym sezonie.

ElClasico

Na ten mecz kibice czekali z wielką niecierpliwością. Rywalizacja Realu i Barcelony przyciągnęła przed telewizory – jak zwykle – ogromną liczbę widzów. Transmisję z Estadio Santiago Bernabeu śledziło w sobotę w CANAL+ Sport średnio ponad 390 tysięcy* widzów, co jest rekordem obecnego sezonu. Do tej pory największą widownię transmisji sportowej w kanałach sportowych nc+ miał wrześniowy mecz Ligi Mistrzów PSG – FC Barcelona, który zobaczyło ponad 350 tysięcy widzów. Co ciekawe spośród transmisji spotkań ligowych w kanałach nc+ poprzedni rekord jesieni należał do meczu T-Mobile Ekstraklasy Wisła Kraków – Legia Warszawa (ponad 335 tysięcy widzów).

El Clasico zostało pokazane w CANAL+ Sport w specjalnej oprawie. Kibice już na kilka godzin przed meczem mogli oglądać korespondencje z Madrytu dziennikarza nc+ Piotra Labogi. Mecz był komentowany bezpośrednio ze stadionu przez Rafała Wolskiego i Grzegorza Mielcarskiego. Po ostatnim gwizdku sędziego przebieg spotkania był szczegółowo analizowany przez dziennikarzy i ekspertów nc+.

Temu wyjątkowemu wydarzeniu towarzyszyły również działania w internecie. Platforma nc+ we współpracy z Havas Worldwide Warsaw uruchomiła kilka dni przed meczem specjalny serwis elclasico.canalplus.pl , gdzie fani mogli m.in. rywalizować ze sobą i ekspertami stacji w typowaniu przebiegu wydarzeń na boisku. Starcie było również relacjonowane na żywo na profilach CANAL+ Sport na Facebooku i Twitterze.

*Dane na podstawie: Nielsen Audience Measurement

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>