REKORD OGLĄDALNOŚCI LIGI MISTRZÓW UEFA W NC+

2016-05-09

Transmisje pasjonujących meczów rewanżowych ½ finału UEFA Champions League Bayern Monachium – Atletico Madryt i Real Madryt – Manchester City cieszyły się rekordowym zainteresowaniem. Oba spotkania zobaczyło w kanałach i serwisach nc+ blisko milion widzów. Podczas wtorkowej transmisji z Monachium padł rekord oglądalności telewizyjnej obecnego sezonu. Średnia widownia meczu Bayern – Atletico wynosiła w CANAL+ blisko 460 tysięcy, a łączny zasięg 675 tysięcy*.

Platforma nc+ jest wyłącznym posiadaczem praw do transmisji Ligi Mistrzów UEFA w Polsce. Mecze najbardziej prestiżowych rozgrywek piłkarskich świata można oglądać w kanałach i serwisach nc+ (CANAL+ SPORT Online i nc+ GO).

Niezwykle zaciętą i trzymającą w napięciu do ostatnich minut rywalizację Bayernu z Atletico oglądało we wtorek w CANAL+ średnio 460 tysięcy widzów, co jest najlepszym rezultatem transmisji tych prestiżowych rozgrywek w kanałach nc+ w sezonie 2015/2016 i zarazem drugim wynikiem biorąc pod uwagę także poprzednie rozgrywki. Łączna widownia tego meczu (skumulowany zasięg) wyniosła 675 tysięcy, a udział w widowni drugiej połowy spotkania wśród abonentów CANAL+ wyniósł  blisko 30 proc . Prowadzony przez Roberta Lewandowskiego Bayern wygrał z Atletico Madryt 2:1, ale to goście po końcowym gwizdku mogli cieszyć się z awansu do finału (dzięki wygranej w pierwszym spotkaniu 1:0).

Dzień później rywalizację ze stadionu Santiago Bernabeu w Madrycie oglądało na antenie CANAL+ średnio 444 tys. widzów (skumulowany zasięg osiągnął wartość – 729 tysięcy), co jest drugim rezultatem w sezonie zaraz po… meczu wtorkowym. W tym przypadku wygrana gospodarzy 1:0 dała im kwalifikację.

Oba spotkania osiągnęły też znaczące wyniki oglądalności w serwisach nc+: CANAL+ SPORT Online oraz nc+ GO. Mecz Bayern – Atletico śledziło na komputerach i urządzeniach mobilnych blisko 46 tys. abonentów nc+, a w trakcie starcia Realu z Manchesterem City rezultaty były jeszcze wyższe, w samym tylko CANAL+ SPORT Online środową transmisję oglądało blisko 30 tys. osób.

W wielkim finale Ligi Mistrzów UEFA, który odbędzie się 28 maja na stadionie Giuseppe Meazza San Siro w Mediolanie, spotkają się dwie drużyny ze stolicy Hiszpanii. Podobna sytuacja miała miejsce w 2014 roku. Wówczas górą była drużyna Realu. Jak będzie tym razem? Transmisja tego szlagierowo zapowiadającego się spotkania pokazana zostanie na antenie CANAL+ oraz w serwisach nc+.

---

*Dane oglądalności telewizyjnej na podstawie: Nielsen Audience Measurement, zasięg (zasięg skumulowany, widzowie oglądający transmisję meczu przynajmniej przez 1 minutę).

ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WZBW.