„POLSKA FILMOWA” W SERII CANAL+ DISCOVERY ODKRYJ NA NOWO MIEJSCA, W KTÓRYCH POWSTAŁY KULTOWE POLSKIE FILMY I SERIALE

2016-04-11


Są w Polsce miejsca, w których fikcja miesza się z rzeczywistością i nic nie jest takim, jakim się wydaje. Odwiedza je aktor Rafał Zawierucha, który wyrusza szklakiem okolic, w których kręcono najbardziej znane polskie filmy i seriale. Dociera tam, gdzie tworzyła się historia polskiego kina i gdzie kino tworzyło historię. Premiera serii „Polska Filmowa” w poniedziałek, 25 kwietnia, o 21:00, tylko w CANAL+ DISCOVERY.

Najnowsza seria dokumentalna, wyprodukowana specjalnie dla CANAL+ DISCOVERY, zabiera widza w niezwykłą podróż po Polsce i razem z nim odkrywa ją na nowo. W każdym odcinku przedstawiony jest inny region, miejscowość lub miejsce, w którym kręcono najbardziej popularne produkcje. Zakątki znane z wielkiego ekranu, na co dzień wyglądają oczywiście zupełnie inaczej. Na własne oczy przekonamy się, jak działa magia kina: jak zadziwiające metamorfozy zachodziły tutaj na potrzeby różnych planów filmowych, wymogów scenariuszowych i scenograficznych. W serii występują znakomici polscy twórcy, którzy przyczynili się do powstania najsłynniejszych polskich filmów. Zdradzą nam oni nie tylko tajniki kuchni filmowej, ale także mnóstwo ciekawostek z planu i anegdot. A wszystko to „na miejscu akcji”, w pięknych polskich plenerach. W programie występują między innymi: Andrzej Wajda, Marcin Koszałka, Beata Tyszkiewicz, Daniel Olbrychski, Natasza Urbańska, Marian Prokop, Borys Szyc, Agata Kulesza, Wojciech Kiersznowski, Grażyna Szapołowska, Magdalena Piekorz i wielu innych. 

Przewodnikiem widza po świecie „Polski Filmowej” jest aktor Rafał Zawierucha. Twierdzi on, że wartością programu są nie tylko pokazywane w nim sceny filmowe i anegdoty z nimi związane, ale również prezentacja pięknych regionów i miejsc, które zapisały się na kartach polskiej i światowej kinematografii. Jest to inspiracja do podróży po Polsce filmowym szlakiem.

Producentem „Polski Filmowej” jest Discovery Networks, a producentem wykonawczym firma Bongo Media Productions. CANAL+ DISCOVERY, emituje ok. 120 godzin nowych polskich produkcji rocznie przygotowanych specjalnie na potrzeby kanału.

Premierowe odcinki „Polski Filmowej” w poniedziałki, od 25 kwietnia, o godz. 21.00 tylko w CANAL+ DISCOVERY.

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>