Półfinały ENEA Ekstraligi i Grand Prix Słowenii w nc+

2013-09-04

Rewanżowe mecze półfinałów ENEA Ekstraligi oraz turniej o Grand Prix Słowenii to niezwykle ważne wydarzenia końcówki sezonu żużlowego. Kto wystąpi w wielkim finale najlepszej ligi świata? Czy Jarosław Hampel utrzyma miejsce na podium klasyfikacji Indywidualnych Mistrzostw Świata? O tym kibice przekonają się w nadchodzący weekend podczas transmisji na kanałach nc+.

grand prix slowenii

ENEA Ekstraliga wkroczyła w decydującą fazę. W niedzielę, 8 września w nSport HD transmitowane będą rewanżowe mecze półfinałowe rundy play-off. Zwycięzcy zmierzą się w wielkim finale, który wyłoni Mistrza Polski w sezonie 2013.

- W weekend dowiemy się, kto pojedzie w wielkim finale Enea Ekstraligi. Wyniki pierwszych meczów w roli faworytów stawiają drużyny z Zielonej Góry i Częstochowy, ale niespodzianki to istota sportowej rywalizacji. Emocje są gwarantowane - mówi Marcin Majewski, dziennikarz nc+.

Już o 15:30 rozpocznie się transmisja z Częstochowy gdzie Dospel CKM Włókniarz zmierzy się z Unibaksem Toruń. Pierwsze spotkanie zakończyło się wynikiem 49-41 dla ekipy z Torunia.

- Zaliczka Unibaksu nie jest duża i dlatego to gospodarze są faworytem rewanżu. Warto jednak pamiętać, że stan zdrowia oraz najbliższe występy lidera gospodarzy Emila Sajfutdinowa są wielką niewiadomą. Z kolei goście zastosują zastępstwo zawodnika w miejsce kontuzjowanego Australijczyka Chrisa Holdera. Jego rodak, Ryan Sullivan w pierwszej konfrontacji spisał się poniżej oczekiwań i jego występ jest bardzo wątpliwy – mówi Gabriel Waliszko, który będzie gospodarzem studia towarzyszącego temu meczowi. 

Od 18:15 transmitowana będzie konfrontacja drugiej pary półfinałowej. Stelmet Falubaz Zielona Góra spotka się z Unią Tarnów. Różnica dzieląca oba zespoły po pierwszym meczu wynosi zaledwie 4 punkty.

- Wynik 47:43 dla drużyny z Tarnowa sprawia, że o awans w rywalizacji z najlepszym zespołem rundy zasadniczej będzie bardzo ciężko. Stelmet Falubaz ma po swojej stronie bez wątpienia więcej atutów, przede wszystkim znajdującego się w wybornej dyspozycji Jarosława Hampela. Ale jestem przekonany, że ekipa aktualnych Mistrzów Polski, z Maciejem Janowskim oraz Januszem Kołodziejem na czele w Zielonej Górze tak łatwo broni nie złoży – uważa Piotr Olkowicz, który będzie komentatorem tego spotkania.

Rywalizacja w ENEA Ekstralidze to tylko część emocji, które w weekend czekają kibiców żużlowych. Już w sobotę, 7 września odbędą się dziesiąte zawody cyklu Grand Prix. Do końca rywalizacji pozostały już tylko trzy turnieje, które wyłonią Indywidualnego Mistrza Świata. Na stadionie Metije Gubcka w Krsku rozgra się walka o bardzo ważne punkty. Po dziewięciu wyścigach na czele rywalizacji znajduje się Brytyjczyk Tai Woffinden, który - wobec niepewnej dyspozycji wspomnianego wcześniej Emila Sajfutdinowa - wyrasta na faworyta numer jeden do zwycięstwa w całym cyklu. Jarosław Hampel zajmuje trzecie miejsce ze stratą dwudziestu jeden punktów do lidera. Tomasz Gollob jest aktualnie dziewiąty i ma na koncie o dwadzieścia trzy punkty mniej niż Hampel. Kolejny z naszych reprezentantów, Krzysztof Kasprzak, plasuje się na dwunastej pozycji. Słoweńskie Krsko będzie gospodarzem turnieju Grand Prix po raz pierwszy od 2009 roku. W zawodach przed czterema laty triumfował Emil Sajfutdinow.

Najbliższe transmisje żużlowe na platformie nc+:

sobota, 7 września:
18:45 Studio, prowadzący: Michał Łopaciński, CANAL+
19:00 Grand Prix Słowenii
komentuje: Piotr Olkowicz, reporter: Filip Adamus, CANAL+

niedziela, 8 września:
15:30 Studio przedmeczowe, prowadzący: Gabriel Waliszko, goście: Sebastian Ułamek i Krzysztof Cugowski (słynący z zamiłowania do żużla lider zespołu „Budka Suflera”), nSport
16:00 ENEA Ekstraliga: Dospel Włókniarz Częstochowa - Unibax Toruń, komentuje: Tomasz Dryła, reporter: Kuba Zborowski, nSport
18:15 Studio przedmeczowe prowadzący: Michał Łopaciński, goście: Krzysztof Cegielski, Adam Skórnicki, nSport
18:45 ENEA Ekstraliga: Stelmet Falubaz Zielona Góra - Unia Tarnów; komentuje: Piotr Olkowicz, reporter: Filip Adamus, nSport
22.00 Magazyn Enea Ekstraligi, prowadzący: Marcin Majewski, goście: Jarosław Dymek (menedżer Dospelu CKM Włókniarz Częstochowa), Robert Wardzała, nSport

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>