PLANETE+ ZDOBYWA NAJWYŻSZE GÓRSKIE SZCZYTY

2015-08-04

Już we wrześniu Planete+, autorski kanał platformy nc+, zaprasza na weekend specjalny, podczas którego pokaże dokumenty poświęcone ludziom gór „Kukuczkę” i „Unplugged”. Premiery 5 i 6 września o 22:00. Okazją do emisji jest patronat medialny, który stacja objęła nad 11. Spotkaniami z Filmem Górskim.

„Spotkania z Filmem Górskim” po raz jedenasty odbędą się w Zakopanem (2-6 września). Jednym z głównych punktów programu jest Międzynarodowy Konkurs Filmowy, w którego jury zasiądzie Joanna Rathe, kierownik ds. programowych Planete+, Kuchni+ i Domo+. W tym gremium towarzyszyć jej będzie m.in. Anne Ferrer – dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Filmów Górskich w Autrans.

- Planete+ towarzyszy Spotkaniom już siódmy raz i widzimy, jak bardzo w tym czasie rozwinął się ten gatunek w Polsce i na świecie. W Zakopanem można obejrzeć wybór najciekawszych filmów górskich. Staramy się, aby najlepsze z nich widzowie mogli zobaczyć na naszej antenie.  Podczas weekendu specjalnego na naszej antenie oprócz premierowych pozycji przypomnimy film „Cerro Torre, diabelski szczyt”, który zdobył Grand Prix na zeszłorocznych Spotkaniach z Filmem Górskim - mówi Joanna Rathe, kierownik ds. programowych Planete+, Kuchni+ i Domo+.

 W związku z festiwalem stacja zaplanowała „Weekend z Filmem Górskim”, podczas którego będzie można zobaczyć dwa premierowe dokumenty. Pierwszy z nich to „Kukuczka”. Emitowany 5 września film, opowiada historię jednego z najwybitniejszych himalaistów świata, Jerzego Kukuczki. Nieżyjący od 22 lat alpinista jako drugi na świecie zdobył Koronę Himalajów i Karakorum, czyli czternaście szczytów o wysokości powyżej 8 tysięcy metrów. W dokumencie, wybitnego Polaka wspomina najbliższa rodzina i inni wielcy himalaiści. Z kolei 6 września Planete+ pokaże „Unplugged” Rafała Szopy i Macieja Tarnawskiego. Bohaterem filmu jest wspinacz Rafał Porębski i jego najbliżsi: żona Ula i syn Huna. Cała rodzina mieszka w Hiszpanii, w gminie Siurana, która słynie z idealnych warunków do wspinaczki skalnej. Film pokazuje codzienność ludzi, którzy ze swojej pasji uczynili sposób na życie.

PREMIERA „KUKUCZKA” - SOBOTA, 5 WRZEŚNIA O 22:00

PREMIERA „UNPLUGGED” - NIEDZIELA, 6 WRZEŚNIA O 22:00


Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>