PLANETE+ rozbiera świat mody w cyklu dokumentalnym „Ikony mody”

2014-07-22
Wielcy kreatorzy, wybitne osobowości świata mody i najbardziej znane twarze modelingu – w sierpniu Planete+, autorski kanał platformy nc+, zaprasza na cykl „Ikony mody”. Stacja pokaże cztery dokumenty ujawniające kulisy pracy cenionych projektantów i supermodelek. Premiery w soboty od 2 do 16 sierpnia.

KARL-LAGERFELD

Cykl 2 sierpnia rozpocznie dokument „Vivienne Westwood. Zrób to sam”. To biografia brytyjskiej projektantki, rewolucjonistki  w świecie mody, prekursorki punkrockowego stylu. Kariera Westwood nabrała tempa w latach 70. po tym jak poznała Malcolma McLarena, muzyka i późniejszego menedżera grupy Sex Pistols. Razem otworzyli słynny butik na 430 King's Road w Londynie. Ubrania, które można było w nim kupić oburzały elity, jednak młodzież z całego kraju przyjeżdżała tam żeby je kupić. Pierwszą kolekcję w Paryżu Westwood pokazała w latach 80. Moda przez nią tworzona odzwierciedla jej osobowość – jest zadziorna, bezkompromisowa i zaangażowana politycznie. Projektantka zawsze podkreśla, że najważniejsza powinna być kobieta a nie jej ubrania.

Tego samego wieczoru Planete+ pokaże film „Paul Smith. Projektant dżentelmen”, który powstał z okazji 40-lecia pracy artysty. Styl Paula Smitha to unikalne połączenie najwyższej klasy angielskiego krawiectwa ze szczyptą dowcipu. Mimo iż od 1994 roku projektuje również dla kobiet, Smith kojarzony jest głównie  z modą męską. Sam przyznaje, że nie podąża za trendami – uważa, że dzięki temu kolekcje, które tworzy trafiają do większej liczby klientów. Jego ubrania charakteryzuje najwyższa jakość wykonania i dbałość o szczegóły: ekstrawagancka podszewka w kwiaty czy ciekawy guzik.

Kolejny film z cyklu, emitowany 9 sierpnia „Karl Lagerfeld – szkice z życia”, to portret ekscentrycznego wizjonera XX i XXI wieku. Lagerfeld jest jedną z najbardziej tajemniczych postaci świata mody. O jego życiu osobistym nie wiadomo prawie nic. W dokumencie projektant opowiada o sobie szkicując jednocześnie na kartce papieru najważniejsze momenty i osoby w swoim życiu. Lagerfeld od 1983 roku jest szefem domu mody Chanel, równocześnie prowadzi firmę, projektując pod własnym nazwiskiem. W branży osiągnął wszystko, mimo iż sam przyznaje, że jego jedyną ambicją jest noszenie dżinsów w rozmiarze 28.

Cykl zamyka 16 sierpnia dokument „Zachować piękno”. Trzynaście legendarnych supermodelek opowiada o pracy i życiu na świeczniku. Reżyser dokumentu prześwietla życie między innymi: Jerry Hall, Isabelli Rossellini, Beverly Johnson, Lisy Taylor, Christie Brinkley i Pat Cleveland. To kobiety, które tworzyły kanony urody przez 40 lat. Opowiadają o pułapkach zawodu modelki, koszmarnych dietach, legendarnych imprezach i o tym jak radziły sobie z międzynarodową sławą. Przede wszystkim jednak mówią o tym, że piękna twarz to niekoniecznie ładna twarz. Przemijający czas i doświadczenia odcisnęły piętno na rysach każdej z nich. I to właśnie decyduje o ich sile i atrakcyjności.

CYKL „IKONY MODY”

2 sierpnia, godz. 21:00 „Vivienne Westwood. Zrób to sam”
2 sierpnia, godz. 22:05 „Paul Smith. Projektant dżentelmen”
9 sierpnia, godz. 21:00 „Karl Lagerfeld – szkice z życia”
16 sierpnia, godz. 21:00 „Zachować piękno”

Emisje we wrześniu

5 września, godz. 18:40 „Zachować piękno”
5 września, godz. 20:00 „Karl Lagerfeld – szkice z życia”
Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>