OSCARY 2014 – Studio Oscarowe w CANAL+ poprowadzą Tomasz Raczek i Kaja Klimek

2014-02-20

W nocy z 2 na 3 marca 2014 CANAL+ jako jedyna telewizja w Polsce przeprowadzi transmisję 86. gali wręczenia Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Studio Oscarowe w CANAL+ poprowadzą Tomasz Raczek i Kaja Klimek.

Transmisja ceremonii przyznania Oscarów® 2014 w CANAL+ rozpocznie się o 2:30 w nocy z 2 na 3 marca. Poprzedzi ją półgodzinna relacja na żywo z czerwonego dywanu sprzed Dolby Theatre, w którym odbędzie się uroczystość. W studio CANAL+ w Warszawie wydarzenia z Los Angeles będą śledzili Tomasz Raczek oraz Kaja Klimek. Podczas kilkunastu wejść w trakcie gali, będą komentowali to, co wydarzy się na Hollywood Boulevard.

 

„Zanim poznamy zdobywców statuetek, zapraszamy już dziś do typowania laureatów w specjalnej sondzie na stronie NOMINOWANI DO OSCARÓW® 2014. Jesteśmy bardzo ciekawi, czy widzowie CANAL+ i abonenci nc+ będą mieli nosa do tegorocznych wyników” – mówi Arkadiusz Mierzwa, Dyrektor ds. Komunikacji i PR nc+.

W rywalizacji bierze w sumie udział około 60 filmów, ale są wśród nich faworyci, tacy jak „American Hustle" Davida O. Russella i „Grawitacja" Alfonso Cuarona, które otrzymały w tym roku najwięcej, bo aż po 10 nominacji. Pierwszy z nich ma szanse być czwartą w historii produkcją, która zdobędzie tzw. Big Five, czyli Oscary w 5 najważniejszych kategoriach (film roku, reżyseria, scenariusz, obie główne role). Wcześniej udało się to takim filmom, jak „Lot nad kukułczym gniazdem”, „Milczenie owiec” oraz „Ich noce” Franka Capry z 1934 roku. „Grawitacja” natomiast ma już na koncie Złoty Glob za reżyserię oraz nagrodę BAFTA jako najlepszy film roku. Zapowiada się więc emocjonująca rywalizacja, bo aż 9 szans na statuetkę Akademii ma „Zniewolony" Steve'a McQueena, a po 6 nominacji otrzymały aż 3 tytuły: „Nebraska" Alexandra Payne'a, „Kapitan Phillips" Paula Greengrassa oraz „Witaj w klubie" Jean-Marca Vallée z rewelacyjnymi kreacjami Matthew McConaugheya i Jareda Leto. Wszystkie wymienione produkcje mają szansę na tytuł najlepszego filmu roku, a rywalizować z nimi będą dodatkowo „Wilk z Wall Street”, „Ona" oraz „Tajemnica Filomeny".

W tym roku swoją 18. nominację do Oscara otrzymała Meryl Streep. Tym razem za rewelacyjną, zapierającą dech w piersiach kreację w „Sierpniu w hrabstwie Osage". Streep jest pod tym względem rekordzistką, która najwięcej razy ze wszystkich aktorów kiedykolwiek walczyła o Oscara, choć zwycięstwo odniosła tylko 3 razy. O pechu może natomiast mówić Leonardo DiCaprio, któremu jeszcze nigdy nie przyznano nagrody - w tym roku ma na to już czwartą szansę, tym razem za rolę w „Wilku z Wall Street". Warto wspomnieć o duńskim dramacie „Polowanie”, który widzowie CANAL+ zobaczą premierowo 19 marca. Film, w którym świetną kreację stworzył znany m.in. z „Casino Royal” Mads Mikkelsen, znalazł się w piątce filmów nieanglojęzycznych nominowanych w tym roku do Oscara. Faworytem jest jednak nagrodzone już Złotym Globem w kategorii film zagraniczny „Wielkie piękno” Paola Sorrentina.

Widzów, którzy nie będą mogli zobaczyć uroczystości przyznania Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej na żywo, CANAL+ zaprasza na skróconą, 90‑minutową relację z imprezy we wtorek, 4 marca o 21:00.

Tomasz Raczek jest jednym z najbardziej znanych polskich krytyków filmowych, publicystą, wydawcą, autorem programów telewizyjnych i radiowych, ostatnim redaktorem naczelnym miesięcznika „Film”, a także laureatem Wiktora 1986 oraz nagród za osiągnięcia w dziedzinie krytyki. Współprowadząca oscarowe studio

Kaja Klimek jest absolwentką dziennikarstwa i kulturoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie przygotowuje pracę doktorską na temat remiksu w kulturze popularnej. Tłumaczy filmy i książki. W 2011 roku została wyróżniona w konkursie im. Krzysztofa Mętraka dla młodych krytyków filmowych.

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>