OGROMNE INWESTYCJE CANAL+ W POLSKIE PRODUKCJE I SERIALE PREMIUM

2016-05-06


CANAL+ uruchamia unikatowy projekt, dotyczący produkcji seriali PREMIUM – CANAL+ SERIES LAB., we współpracy ze Szkołą Wajdy.

CANAL+ SERIES LAB. to autorski projekt CANAL+ i Szkoły Wajdy, powołany z myślą o profesjonalnych scenarzystach i producentach kreatywnych, chcących realizować polskie seriale telewizyjne typu PREMIUM. Celem CANAL+SERIES LAB. jest wyłonienie serialowych scenariuszy najwyższej jakości z przeznaczeniem do ich emisji w CANAL+.

W ramach projektu CANAL+ SERIES LAB., ze złożonych pomysłów na seriale, CANAL+ i Szkoła Wajdy wyselekcjonują najciekawsze teksty, które w kolejnym etapie będą rozwijane pod okiem konsultantów ze Szkoły Wajdy oraz CANAL+. Na ich  podstawie powstaną scenariusze seriali, które zostaną wyprodukowane w celu wyemitowania ich w CANAL+.

Informacja o tym unikalnym projekcie została ogłoszona 4 maja br. podczas Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego NETIA OFF CAMERA na panelu dotyczącym developmentu literackiego scenariuszy filmowych i telewizyjnych.

Panel odbył się z okazji finału Konkursu scenariuszowego SCRIPT PRO 2016, którego organizatorami są Szkoła Wajdy, Fundacja OFF CAMERA, partnerem jest PISF, a partnerem strategicznym - CANAL+. W Konkursie oprócz wyróżnień regulaminowych, swoją Nagrodę Specjalną w wysokości 15 000 złotych przyznał CANAL+. Otrzymał ją Marcin Gwizdoń za scenariusz „Król ucieczek”. CANAL+ docenia nie tylko kino artystyczne ale również gatunkowe. Zasiadając w jury konkursu SCRIPT PRO 2016 wiedzieliśmy, że nagrody zdobędą scenariusze mniej komercyjne i poruszające ważne, aktualne tematy (jako CANAL+ również oddaliśmy na nie głos), dlatego w kontekście Nagrody Specjalnej postanowiliśmy także docenić i nagrodzić tekst reprezentujący dobre kino gatunkowe. Pod tym względem najbardziej uwiódł nas „Król ucieczek” Marcina Gwizdonia. To kryminał oparty na prawdziwej historii Zdzisława Najmrockiego - przestępcy, który wielokrotnie wymykał się wymiarowi sprawiedliwości, uciekając z więzień, aresztów i licznych obław – powiedział Jakub Szurmiej, dyrektor kanałów filmowych nc+.

Warto przy tej okazji przypomnieć, iż CANAL+ od lat inwestuje i czynnie wspiera polską kinematografię, współpracując z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej od początku jego istnienia. Efektem tej współpracy są dziesiątki produkcji filmowych, wśród nich m.in. tak głośne tytuły jak „Papusza”, „Wałęsa, człowiek z nadziei”, „Niewinne”, „Karbala” czy oscarowa® „Ida”.

Produkcja unikatowych programów własnych, opartych na oryginalnych pomysłach i scenariuszach to konsekwentnie realizowana strategia oraz niezwykle istotny wyróżnik CANAL+ na rynku. W tym roku do kin trafią koprodukowane przez CANAL+ „Wołyń” Wojciecha Smarzowskiego oraz „Dzikie Róże” Anny Jadowskiej. W planach są kolejne projekty. Rocznie CANAL+ chce inwestować w osiem do dziesięciu filmów fabularnych.

CANAL+ rozwija również projekty związane z własnymi produkcjami serialowymi PREMIUM. Jesienią br. będzie miał premierę najbardziej oczekiwany serial kryminalny roku „Belfer” w reżyserii Łukasza Palkowskiego (reżyser obsypanego nagrodami filmu „Bogowie”), z Maciejem Stuhrem w roli głównej. CANAL+ rozpoczął już także m.in. prace nad jego drugim sezonem. Docelowo w planach CANAL+ jest produkcja dwóch seriali typu PREMIUM rocznie.

Podstawą tych projektów jest dobry scenariusz. CANAL + w ramach realizowanej strategii inwestuje więc nie tylko w lokalny kontent i produkcje, ale również w lokalne talenty. Dlatego powstał także projekt CANAL+ SERIES LAB.


Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>