nc+: historia pewnej znajomości

2013-03-21
21 marca, dokładnie w 18. rocznicę uruchomienia CANAL+ w Polsce zadebiutuje platforma cyfrowa nc+, powstała z połączenia dwóch liderów rynku - CYFRA+ i n. 

Przez szereg lat obydwie firmy konkurowały ze sobą w obszarze treści i technologii wyznaczając nowe kierunki rozwoju telewizji w Polsce. Od 2006 roku fani sportu oraz miłośnicy kina zmagali się z problemem wyboru oferty, która da im pełną satysfakcję. Klienci musieli śledzić nieustanną rywalizację obydwu platform, by móc skorzystać z najbardziej atrakcyjnej propozycji.  Niektórym nie pozostawało nic innego niż zakup obydwu ofert od konkurencyjnych dostawców. 

CANAL+, jako pierwsza płatna telewizja w Polsce (powstała 21 marca 1995 roku), od  początku stawia na formułę sportowo-filmową, pokazując na żywo najbardziej prestiżowe rozgrywki i światowe produkcje tuż po premierach kinowych. Trzy lata później, 16 listopada 1998 roku, CANAL+ Polska wkracza w kolejny etap rozwoju uruchamiając platformę CYFRA+. Abonenci mogą korzystać z bogatych możliwości telewizji cyfrowej z pierwszą w Polsce tak szeroką ofertą programową.  Zyskują dostęp do kilkudziesięciu polskich i zagranicznych programów, w tym do oferty premium, emitowanej w trzech kanałach - CANAL+ , CANAL+ Żółtym i CANAL+ Niebieskim. 

12 października 2006 roku w spektakularny sposób debiutuje nowy gracz, platforma n. Telewizja n stawia na najnowsze technologie oddając już w listopadzie w ręce abonentów dekoder HD z nagrywarką, wyposażony w twardy dysk. Dzięki rewolucyjnej usłudze PVR (przewijanie, zatrzymywanie i nagrywanie wybranych pozycji) i ofercie nSportHD, n-ka dystansuje konkurencję i staje się liderem technologicznym wśród platform cyfrowych w Polsce. Platforma n rewolucjonizuje także rynek, dając dostęp do programów w jakości HD wszystkim swoim użytkownikom.

Z momentem wprowadzenia na rynek platformy n rozpoczyna się prawdziwy „wyścig zbrojeń”. n i CYFRA+ konkurując o wymagającego klienta, rywalizują w obszarze praw telewizyjnych i technologii.

Już dwa miesiące po starcie platforma n, jako pierwsza, wprowadza usługę VOD - wypożyczalnię filmów i programów na życzenie jeszcze silniej demonstrując doskonałe zaplecze technologiczne.

W tym samym miesiącu CANAL+ przeprowadza transmisję sportową w standardzie HD, a od 2007 regularnie prezentuje mecze polskiej Ekstraklasy i lig zagranicznych w najlepszej rozdzielczości. W 2007 roku udostępnia również nowoczesne dekodery z twardym dyskiem.  

We wrześniu 2007 r. platforma n wprowadza TVOD (transakcyjne VOD) pod nazwą - Premiery VOD, dzięki której abonent może wybrać z szerokiej oferty filmów interesującą go pozycję i dokonać pojedynczego zakupu praktycznie natychmiast. 

CYFRA+ wprowadza usługę Multiroom (sierpień 2009 r.), umożliwiającą niezależny odbiór różnych kanałów na dwóch telewizorach w ramach jednego abonamentu. n nie pozostaje w tyle - w listopadzie 2010 startuje z funkcjonalnością nMultiroom HD.

W tle rozgrywa się walka o treści i prawa do transmisji. We wrześniu 2009 platforma n przejmuje kontrakty z wytwórniami Paramount Pictures i DreamWorks, studiami związanymi wcześniej z CANAL+.

Stawiając na fanów sportu, CANAL+ realizuje pierwszą w kraju transmisję w technologii 3D z meczu Wisła Kraków – Odra Wodzisław (15 maja 2010 r.). Następnego dnia, jako pierwsza stacja w Polsce pokazuje film zrealizowany w stereoskopii – animację w reżyserii Henry'ego Selicka „Koralina i tajemnicze drzwi”. Telewizja n również dostrzega potencjał w technologii 3D  uruchamiając w grudniu 2010 usługę  „nShow 3D”, w ramach której regularnie prezentuje programy w trzecim wymiarze. 

Platforma n uruchamia rodzinę czterech kanałów nPremium w grudniu 2011 r., aby konkurować z kanałami Canal+. Od stycznia 2012 dysponuje wyłącznymi umowami z 20th Century Fox, Monolith Films, MGM i pozyskanymi wcześniej DreamWorks oraz Paramount Pictures. Platforma n udostępnia usługę nVOD net, dzięki której po podłączeniu dekoderów do sieci abonenci otrzymują dostęp do tysięcy dodatkowych klipów wideo i filmów.

W grudniu platforma n uruchamia przełomową nGo – to dostęp do kanałów telewizyjnych oraz korzystanie z serwisów internetowych VOD na urządzeniach mobilnych – nie ważne gdzie się znajdujemy.             

Platformy łączą się, a na czele przedsięwzięcia staje Julien Verley, dotychczasowy wiceprezes Grupy CANAL+. Spekulacje na temat nowej oferty sięgają zenitu. Wszyscy z niecierpliwością czekają na nową propozycję zastanawiając się, co przyniesie nc+. Premiera nc+ odbędzie się pierwszego dnia wiosny, w 18-tą rocznicę urodzin CANAL+ w Polsce i będzie prawdziwym początkiem nowej ery cyfrowej rozrywki. 

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>