„Morderstwa w Fjalbace” i „Top of the lake” – dwa nowe seriale od listopada w ale kino+

2013-10-22

ale kino+ zaprasza na polską premierę dwóch seriali kryminalnych. Pierwszy z nich to „Morderstwa w Fjällbace”, produkcja nawiązująca do bestsellerowych kryminałów Camilli Läckberg, czołowej szwedzkiej pisarki. Premiery w każdą niedzielę od 3 listopada do 8 grudnia o 20:10. Drugim serialem będzie nowozelandzki „Top of the Lake”, porównywany do „Miasteczka Twin Peaks”. W rolach głównych występują: Holly Hunter, Peter Mullan i gwiazda serialu „Mad Man” Elisabeth Moss. Emisje odcinków w środy od 6 listopada do 25 grudnia, o 22:00.

morderstwa w fjallbace

Na serial „Morderstwa w Fjällbace” składa się sześć, nakręconych w 2013 roku, pełnometrażowych filmów. Pierwszy z nich, „Niemiecki bękart”, to adaptacja książki Camilli Läckberg. Kolejnych pięć produkcji inspirację czerpało z powieści autorki, ale powstało na podstawie zupełnie nowych, oryginalnych scenariuszy. Nawiązują one do świata stworzonego przez Läckberg - akcja rozgrywa się w Fjällbace a bohaterami są inspektor policji Patrick Hedström i jego żona Erika Falck, autorka powieści kryminalnych. Para prowadzi zawiłe śledztwa. 
Twórcy serialu wiernie nawiązali do klimatu powieści Camilli Läckberg poprzez połączenie wyrazistych postaci z emocjonującymi zagadkami kryminalnymi. Zachowane zostały również fabularne rozwiązania, charakterystyczne dla powieści Läckberg. Akcja przebiega dwutorowo – współcześnie, kiedy toczy się śledztwo i w przeszłości, gdzie wydarzenia sprzed kilkudziesięciu lat naprowadzają widza na rozwiązanie łamigłówki. 
„Morderstwa w Fjällbace” w ale kino+ w niedziele od 3 listopada do 8 grudnia o 20:10. 

Z kolei akcja „Top of the Lake” rozgrywa się na nowozelandzkiej prowincji, w położonym nad olbrzymim jeziorem miasteczku Lake Top, w otoczeniu lasów i skalistych zboczy. Na tle bajkowego krajobrazu dochodzi do tragedii – 12-letnia Tui Mitcham próbuje utopić się w jeziorze. W ostatniej chwili zostaje odratowana i zawieziona do lekarza, który z przerażeniem odkrywa, że dziewczynka jest w piątym miesiącu ciąży. Rozpoczyna się śledztwo, które prowadzi detektyw Robin Griffin (Elizabeth Moss). Dziewczynka nie chce zdradzić, kto jest ojcem dziecka, a po przesłuchaniu znika. Detektyw Robin chce ją odnaleźć za wszelką cenę. Poszukiwania poprowadzą policjantkę do mrocznych tajemnic skrywanych przez mieszkańców Laketop. 

„Top of the Lake” wzbudził sensację na tegorocznym festiwalu w Cannes, gdzie był pokazywany. W tegorocznym konkursie Emmy zdobył nagrodę za zdjęcia i był nominowany w 7 innych kategoriach, w tym dla odtwórczyni głównej roli - Elizabeth Moss. W „Top of the Lake” aktorka stworzyła niezwykle sugestywną postać detektyw Robin Griffin, a według wielu krytyków pokazała nowe oblicze, zupełnie inne niż w roli Peggy z serialu „Mad Men”, który przyniósł jej sławę. Świetną kreację stworzyła również Holly Hunter, wcielając się w GJ – duchową przewodniczkę enklawy dla kobiet „Paradise”. Za sukcesem serialu stoi także Jane Campion, zdobywczyni Oscara® za „Fortepian”, która jest autorką scenariusza i reżyserką produkcji.

Serial zachwyca niezwykłym klimatem, przywodzącym na myśl szwedzki „The Killing” i „Miasteczko Twin Peaks” Davida Lyncha. Atmosfera tajemnicy wciąga widza w świat zagadek, w którym nic nie jest oczywiste. Jak napisała w recenzji na portalu www.dzikabanda.pl Joanna Roman: W Lake Top nic nie jest takie jak się wydaje. A sama Robin, kiedy rozpocznie swoją “krucjatę” w sprawie Tui, powodowana – jak się okazuje względami bardzo prywatnymi – przekona się, że będąc w tym miejscu i zajmując się tą właśnie sprawą – będzie musiała zmierzyć się również z własnymi demonami i tym, czego nie chciała ani o sobie ani o miejscu, skąd pochodzi, wiedzieć.
„Top of the Lake” w ale kino+ w środy od 6 listopada do 25 grudnia, o 22:00.

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>