Mocne i kontrowersyjne kino w grudniu w CANAL+

2013-11-26

Koprodukowane przez CANAL+ „Pokłosie” z głośną kreacją Macieja Stuhra, „Lot” Roberta Zemeckisa z Denzelem Washingtonem i „Pokusa” z rewelacyjną Nicole Kidman – oto wybrane hity z grudniowej oferty CANAL+.

Poklosie

W grudniu amatorzy mocnego, wielowymiarowego i emocjonalnego kina będą usatysfakcjonowani. Wśród premier kanałów CANAL+ i CANAL+ Film, znalazły się głośne, ciekawe i hojnie nagradzane przez branżę filmową produkcje.

Jednym z takich filmów jest koprodukowany przez CANAL+ obraz Władysława Pasikowskiego „Pokłosie” (premiera: CANAL+, 7 grudnia). Opowieść o braciach, którzy ujawniając tragiczne wydarzenia z czasów II wojny światowej, narazili się na agresję części miejscowej ludności, wywołała kontrowersje również poza opisaną rzeczywistością fabularną. Jedni mówili o filmie „antypolski”, inni „poszukujący prawdy”, „oczyszczający”. Na pewno jest to film, który trzeba zobaczyć.

„Pokusa” w reżyserii Lee Danielsa (premiera: CANAL+ Film, 7 grudnia)  - kolejna mocna pozycja w grudniowym repertuarze stacji - to przede wszystkim popis aktorski Nicole Kidman (m.in. nominacja do Złotego Globu). W tym szokującym momentami filmie Kidman wciela się w prowincjonalną uwodzicielkę, która prowadzi erotyczną korespondencję z więźniami w celach śmierci i zakochuje się w jednym z nich. Z pomocą dwóch braci, którzy właśnie powrócili do miasteczka, chce doprowadzić do ułaskawienia kochanka. „Pokusa", będąca mieszanką melodramatu, kryminału i thrillera z dużą dawką erotyzmu, intryguje i nie pozwala szybko o sobie zapomnieć. W filmie dobre, łamiące schemat dotychczasowych dokonań kreacje stworzyli także John Cusack jako skazany za zabójstwo policjanta, odrażający łowca aligatorów, Zac Efron w roli zakochanego w starszej od siebie, doświadczonej kobiecie prawiczka oraz Matthew McConaughey, który kolejny raz pokazał, że ma do zaoferowania o wiele więcej, niż urodę i atletyczną sylwetkę.

Warto polecić również najnowszy dramat Roberta Zemeckisa (OSCAR® za „Forresta Gumpa”) „Lot” (premiera: CANAL+, 27 grudnia). Denzel Washington wciela się w nim w uzależnionego od alkoholu i kokainy kapitana linii lotniczych, który sprowadza na ziemię uszkodzoną maszynę, ocalając w ten sposób większość pasażerów. Testy w szpitalu wykazują jednak obecność w jego krwi substancji niedozwolonych. Pilot w jednej chwili z bohatera staje się oskarżonym. Siłą filmu jest świetny, nominowany do OSCARA® scenariusz autorstwa Johna Gatinsa i rewelacyjna, nominowana m.in. do OSCARA® i Złotego Globu kreacja Denzela Washingtona.

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>