Młodość, seks i kryminalne intrygi we wrześniu w ale kino+

2013-08-23

Cykle „KINO MÓWI: e-Młodość” i „Tylko dla dorosłych”, 5 odcinków „Za drzwiami Actors Studio” z 2013 roku, najnowszy 3. sezon szwedzkiego „Wallandera” oraz telewizyjna premiera ostatniego sezonu serialu kryminalnego Herkules Poirot – oto wybrane zapowiedzi wrześniowych nowości w ale kino+.

klip

We wrześniu ale kino+ przygotowało dla swoich widzów dwa cykle. Pierwszym z nich będzie czwartkowe „KINO MÓWI e-MŁODOŚĆ”, a w nim filmy o problemach współczesnej młodzieży - czy nowe technologie sprawiły, iż nastolatki dojrzewają szybciej i w samotności? Czy rodzice i nauczyciele są jeszcze wzorem dla młodzieży? Jaką rolę w dojrzewaniu odgrywa Internet? W ramach cyklu ale kino+ pokaże cztery filmy:

„Siostra” (Francja/Szwajcaria) – Berlin 2012 – historia chłopca wychowywanego przez siostrę;
„17 dziewczyn” (Francja) – Cannes 2011, premiera w Polsce! – oparty na faktach film o 17 koleżankach, które postanowiły zajść w ciążę;
„Pragnienie miłości” (Meksyk / Francja) - Un Certain Regard Cannes 2012 – przejmujący obraz zjawiska mobbingu wśród młodzieży;
„Klip” (Serbia) – Toronto 2012 – skandalizujący obraz młodego pokolenia żyjącego w powojennym Belgradzie;

Premiery w czwartki od 5 do 26 września, po 20:10.

Drugim cyklem września będzie „Tylko dla dorosłych”, a w nim trzy erotyczne filmy fabularne i trzy dokumenty:

„Wizerunki pośladków” – francuski dokument, którego autorzy w lekki i subtelny sposób opowiadają o bliskim każdemu z nas obiekcie pożądania;
„Raj: Miłość” – film, w którym kontrowersyjny austriacki reżyser Ulrich Seidl przygląda się seksturystyce;
„Seks w komiksie” - dokument, którego autorzy badają barwną historię komiksu erotycznego i rolę, jaką odgrywa on w naszym społeczeństwie;
„Gąsienica” – japoński film o próbie powrotu do normalności po wojennej traumie. Film prezentowany w Konkursie Głównym na Berlinale 2010.

„Cheerleaderki: szaleństwo z pomponami” – dokument, którego twórcy podróżują po Stanach Zjednoczonych, by przez zjawisko cheerleaderek pokazać amerykańskie społeczeństwo - jego stosunek do kobiet, seksualności, tradycji i kultury.
Cykl „Tylko dla dorosłych” zamknie „Śpiąca piękność” – skandalizujący film debiutantki Julie Leigh, prezentowany w Konkursie Głównym na MFF Cannes 2011.

Premiery w piątki od 13 do 27 września, po 22:00.

W niedzielne poranki ale kino+ zaprasza na 5 najnowszych, nakręconych w tym roku, odcinków serii „Za drzwiami Actors Studio”. Bohaterami kolejnych epizodów będą: Hugh Jackman, Liam Neeson, Tina Fey, aktorzy serialu „Mad Men”. ale kino+ pokaże również jubileuszowy, 20. odcinek serii.
Premiery w niedziele, od 1 do 29 września, o 10:00.

W ale kino+ widzowie obejrzą również najlepszej jakości seriale kryminalne. We wrześniu stacja pokaże m.in. najnowszy, 3. sezon szwedzkiego serialu „Wallander” z Kristerem Henriksonem w roli tytułowej. W produkcję zaangażował się sam Henning Mankell, który stworzył zupełnie nowe, oryginalne fabuły. Szwedzki serial ma mroczny skandynawski klimat, a grający główną rolę Henriksson wydaje się idealnym odtwórcą postaci detektywa. Na 3. sezon składa się 6 pełnometrażowych odcinków.
Premiery w niedziele od 22 września do 27 października, o 20:10.

ale kino+ zaprasza również na ostatni, zamykający cykl adaptacji kryminałów Agathy Christie, 13. sezon serialu „Herkules Poirot” z kultową już rolą Davida Sucheta. Co miesiąc, od września do stycznia, ale kino+ zaprasza na nowy film. Cykl otworzy we wrześniu film „Słonie mają dobrą pamięć”.
Premiera w każdy pierwszy piątek miesiąca, od 6 września do 3 stycznia, o 20:10.

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>