Mistrz Kici – niezwykły jubileusz w CANAL+ Sport

2014-09-02
12 września 2014 roku Lucjan Brychczy obchodził będzie niezwykły jubileusz: 60-lecia nieprzerwanej pracy w warszawskiej Legii! Z tej okazji platforma nc+ wyprodukowała dokument „Mistrz Kici” przedstawiający sylwetkę piłkarza i trenera będącego legendą polskiej piłki. Godzinny film przygotował dziennikarz redakcji sportowej nc+, Grzegorz Kalinowski. Premiera w CANAL+ Sport we wtorek, 9 września o 20:00 w ramach cyklu „Sport bez fikcji”.

mistrz kici

Lucjan Brychczy to ikona klubu z Łazienkowskiej - w koszulce z „eLką” na piersi grał przez 19 sezonów, w trakcie których wystąpił w 368 meczach ligowych, zdobywając w nich 182 bramki. Czterokrotny mistrz Polski, cztery razy sięgał z „Wojskowymi” po Puchar Polski, trzykrotny król strzelców ligowych rozgrywek. Ma udział – w roli zawodnika lub członka sztabu trenerskiego – we wszystkich mistrzostwach Polski zdobytych Legię. 58 razy zagrał w reprezentacji Polski, strzelił 18 goli. Jest niezwykle ceniony i darzony ogromnym szacunkiem przez kibiców. To wszystko sprawiło, że w 2013 roku został honorowym prezesem stołecznego klubu, pozostając jednocześnie do dnia dzisiejszego na stanowisku asystenta trenera Henninga Berga.

„Kici” (to jego boiskowy pseudonim)  był fenomenalnym piłkarzem. Jego umiejętności zostały zauważone przez największe europejskie kluby. W swoich szeregach chciały go mieć m.in. Real Madryt oraz AC Milan. Skomplikowane okoliczności i obowiązujące w PRL-u ograniczenia sprawiły, że nie mógł wyjechać z kraju i czarować swoją grą na boiskach Europy. Postanowił więc całe swoje życie poświęcić klubowi z Warszawy.

Zrealizowany przez platformę nc+ dokument przybliża widzom wspaniałą historię tego wybitnego piłkarza i trenera. O „Mistrzu” – jak nazywają go w Legii – opowiadają w filmie piłkarze, trenerzy, dziennikarze i kibice. Na wspomnienia udało się autorowi filmu namówić również Lucjana Brychczego, który nigdy nie lubił światła kamer i popularności.

- W najbliższych dniach przypada niezwykły w skali polskiego, ale i światowego futbolu jubileusz, 12 września Lucjan Brychczy obchodzi 60-lecie nieprzerwanej pracy w Legii Warszawa. Tego rodzaju historie zdarzają się niezwykle rzadko, bo nawet słynące z wierności i oddania ikony futbolu nie notowały takiej ciągłości pracy w jednym miejscu. Brychczy stale jest wierny jednemu adresowi: ulicy Łazienkowskiej 3 w Warszawie – mówi autor filmu, dziennikarz nc+, Grzegorz Kalinowski.

- Z okazji tak niezwykłego jubileuszu powstał film „Mistrz Kici” będący próbą przedstawienia sylwetki legendy polskiej piłki. Jego największym walorem jest osobisty udział Lucjana Brychczego, który rzadko daje się namówić na rozmowę przed kamerą. Narrację uzupełnia niemal trzydziestu rozmówców: współpracowników, świadków jego wyczynów, kibiców i dziennikarzy. Niemal każdy zna suche fakty związane z jego karierą, rekordy, które ustanawiał w czasie gry w Legii i reprezentacji, ale niewielu miało okazję poznać Go bliżej. Ten film pokazuje postać nie tylko niezwykłego piłkarza, ale i wspaniałego człowieka. Rzadko zdarza się obcować z żywą legendą, film „Mistrz Kici” daje tę możliwość – zapowiada Grzegorz Kalinowski.

Sport bez fikcji: Mistrz Kici - wtorek, 9.09.2014, g. 20:00, CANAL+ Sport
Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>