MiniMini+ i teleTOON+ patronem Junior Se-ma-for Film Festival

2013-09-30

Stacje dziecięce MiniMini+ i teleTOON+ objęły patronatem Junior Se-ma-for Film Festival, który odbędzie się w ramach 4. Se-ma-for Film Festivalu. To pierwsza edycja wydarzenia skierowana do młodych widzów. Projekcje będą prezentowane w Se-ma-for Muzeum Animacji oraz w Łódzkim Domu Kultury od 9 do 13 października.

junior semafor film festival

W ramach festiwalu zostanie pokazanych aż 50 animacji, krótkich i pełnych metraży zrealizowanych w technice animacji poklatkowej (stop motion). Dzieci będą mogły zobaczyć m.in. pełne metraże francuskiego mistrza Michela Ocelota, archiwalne krótkie metraże Tadeusza Wilkosza i Lucjana Dembińskiego czy cykl „Tajemniczy Kontynent” poświęcony animacji afrykańskiej.

Stacje MiniMini+ i teleTOON+ zorganizują dla małych widzów specjalny kącik z programami edukacyjnymi. Pokazom towarzyszyć będą także warsztaty „Z animacją na TY!” oraz spotkania z interesującymi osobowościami, takimi jak aktor Marc Silk, który użyczał głosu m.in. Bobowi Budowniczemu czy Krzysztof Brzozowski reżyser serialu „Parauszek i przyjaciele”. Każdego dnia podczas warsztatów dzieci będą poznawać różne techniki animacji, takie jak: wycinanka, animacja lalkowa, obiektowa i plastelinowa. W ramach zajęć uczestnicy zrealizują własną produkcję filmową. Dodatkową atrakcją będzie wystawa lalek animacyjnych i teatralnych, na której będzie można zobaczyć nie tylko wszystkich bohaterów serialu „Parauszek i przyjaciele”, ale również lalki przywiezione przez zagranicznych gości festiwalu.

W tym roku po raz pierwszy w historii festiwalu zorganizowano osobną sekcję konkursową w ramach Międzynarodowego Konkursu na Najlepszą Animację Stop Motion. W tej sekcji filmy zostaną ocenione przez dziecięce jury.

Udział Junior Se-ma-for Film Festival jest bezpłatny. Pełen program festiwalu oraz szczegółowe informacje odnośnie rezerwacji i udziału w wydarzeniach znajdują się na stronie www.festival.se-ma-for.com. Na warsztaty można zapisywać się pod numerem telefonu (42) 682-26-01 lub pod adresem muzeum@se-ma-for.com.

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>