Manuel Rougeron nowym prezesem platformy nc+

2015-09-08

Manuel Rougeron, dotychczasowy wiceprezes ds. programowych, objął stanowisko prezesa zarządu platformy nc+ na mocy decyzji Rady Nadzorczej. Zastąpił na tym stanowisku Juliena Verley, który był prezesem nc+ od grudnia 2012 roku, a w minionym tygodniu został nominowany członkiem Zarządu Grupy CANAL+ we Francji.

Podczas poniedziałkowego posiedzenia Rada Nadzorcza platformy nc+ powołała na stanowisko prezesa zarządu nc+ Manuela Rougeron z dniem 8 września br. Rada Nadzorcza doceniła wkład dotychczasowego prezesa, Juliena Verley, w przeprowadzenie procesu fuzji oraz zarządzanie platformą nc+, co pozwoliło na stworzenie jednego z najsilniejszych podmiotów na polskim rynku medialnym. Julien Verley został powołany w skład Zarządu CANAL+ Groupe z dniem 3 września 2015 r.

“Swojego awansu nie traktuję wyłącznie jako osiągniecia osobistego. To przede wszystkim pozytywna ocena wszystkiego, co osiągnęliśmy wspólnie w nc+. Szczególnie dumny jestem ze sfinalizowania długiego i trudnego procesu fuzji. Integracja dwóch firm nigdy nie jest łatwa, ale dziś śmiało można powiedzieć, że nc+ jest silną marką – mówi ustępujący prezes nc+, Julien Verley. „Zostawiam firmę w dobrej kondycji, a także w dobrych rękach. Wszystko, co osiągnęliśmy od przyjazdu Manuela do Polski, było możliwe dzięki naszej bliskiej współpracy. Manuela będzie wspierał silny i dobrze mu już znany zespół menedżerów. Dlatego też jestem przekonany, że nc+ będzie coraz silniejsza, dzięki wprowadzeniu nowych produktów i dalszemu rozwojowi oferty programowej” – dodaje Julien Verley.

“Dzięki profesjonalizmowi, wyjątkowym umiejętnościom i zaangażowaniu całego zespołu, w ostatnich latach zbudowaliśmy jedną z najsilniejszych marek na polskim rynku telewizyjnym. Znam świetnie firmę, moim głównym celem będzie  jej dalszy systematyczny rozwój i realizacja celów biznesowych. Zrobimy wszystko, aby abonenci nc+ byli usatysfakcjonowani z działań podejmowanych przez nas we wszystkich obszarach: poczynając od oferty programowej, przez relacje z klientem i marketing, a kończąc na technologii i innowacjach” - zapowiada Manuel Rougeron, nowy prezes platformy nc+.

Manuel Rougeron jest członkiem zarządu nc+ od grudnia 2013 roku. Do tej pory, jako wiceprezes nc+ odpowiadał za sprawy programowe. Manuel Rougeron ma ponad 17-letnie doświadczenie w mediach i należy do grona najbardziej doświadczonych menedżerów CANAL+. Jego umiejętności i wiedza wykorzystywane były w działaniach grupy prowadzonych w różnych krajach. Swoją karierę zawodową rozpoczął w 1995 roku w Unifrance Film International. W 1998 roku został członkiem Komitetu Organizacyjnego piłkarskich MŚ we Francji, a rok później wszedł do zarządu TPS Programme. W 2003 roku objął stanowisko Prezesa MULTIVISION / TPSVOD. Od stycznia 2007 roku Manuel zaczął pracę w CANAL+ Overseas jako menedżer ds. kanałów i współpracy programowej. W 2009 roku został nominowany COO w VSTV, będąc odpowiedzialnym za uruchomienie nowej platformy satelitarnej Grupy CANAL+ w Wietnamie. Od 1 czerwca 2012 roku był dyrektorem zarządzającym w CANAL+ South Pacific.

W skład zarządu platformy nc+ wchodzą obecnie: Manuel Rougeron (prezes), Nicolas Dandoy (wiceprezes ds. finansowych i logistyki), Jacek Balicki (wiceprezes ds. marketingu), Jarosław Kordalewski (wiceprezes ds. technologicznych i IT), Artur Przybysz (wiceprezes ds. sprzedaży).

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>