LIGA EUROPY W NC+: WIELKA BITWA LEGII O AWANS W CANAL+ SPORT

2015-02-25

Czwartek, 26 lutego może okazać się szczęśliwą datą dla polskiej piłki nożnej. Legia Warszawa ma szanse stać się pierwszym od 24 lat rodzimym klubem, który wiosną w europejskich pucharach wygra dwumecz i awansuje do kolejnej rundy.  By tak się stało, mistrzowie Polski muszą pokonać w rewanżowym spotkaniu 1/16 finału Ligi Europy UEFA Ajax Amsterdam różnicą dwóch bramek. Relacja telewizyjna będzie jedyną możliwością zobaczenia tego spotkania. Na mocy decyzji europejskiej federacji piłkarskiej spotkanie rozegrane zostanie bowiem bez udziału publiczności. Początek przedmeczowego studia w CANAL+ Sport już o 18:30.

Po pierwszym meczu, w którym Legia pechowo przegrała 0:1, nadzieje kibiców zostały mocno rozbudzone. Drużynie Henninga Berga z pewnością nie pomogło zamieszanie związane z możliwym odejściem do ligi chińskiej Miroslava Radovicia, ale spotkanie w Amsterdamie pokazało, że kwestia awansu jest dla mistrzów Polski celem realnym do osiągnięcia. Czy ten cel uda się zrealizować widzowie nc+ przekonają się w czwartkowy wieczór podczas transmisji w CANAL+ Sport.

- Na pewne rzeczy nie ma rady. Temat rewanżowego spotkania Legii z Ajaksem gości w mojej głowie raz za razem, w sposób spontaniczny i niekontrolowany. Podczas śniadania i w trakcie przygotowań do meczu ligi hiszpańskiej – mówi dziennikarz nc+ Rafał Wolski. -  Będzie trudno, wszystko jest możliwe. W tej chwili jestem pewien tylko tego, że wraz z Grzegorzem Mielcarskim jeszcze pilniej niż zwykle będziemy koncentrować uwagę na boisku w pierwszych minutach meczu. Gdy stawka jest duża, warto zauważać i interpretować detale. Także te stosunkowo "wczesne". One wiele mówią, często sygnalizują zjawiska, które później decydują o losach rywalizacji. Tym razem nie można przegrać aż połowy meczu, nie ma miejsca na poważne błędy indywidualne, na brak koncentracji, skuteczności, odpowiedzialności czy na złe wybory. Jeśli Legia nie będzie miała słabych ogniw, jeśli wartość każdego parametru będzie wysoka, sukces stanie się możliwy. I mam wrażenie, że... tylko wtedy – dodaje Rafał Wolski, który będzie komentatorem czwartkowego spotkania rozgrywanego na stadionie Legii.

Gospodarzami wieczoru z Ligą Europy, który rozpocznie się w CANAL+ Sport o 18:30, będą Tomasz Smokowski i Andrzej Twarowski, a ekspertami w studio byli zawodnicy Legii – Aleksandar Vuković i Tomasz Wieszczycki. Przy płycie boiska pracować będą tego dnia reporterzy nc+ Daria Kabała-Malarz i Michał Wodziński. W przerwie oraz po ostatnim gwizdku sędziego mecz będzie szczegółowo analizowany i komentowany przez dziennikarzy i ekspertów. Widzowie nc+ będą mogli zobaczyć również liczne rozmowy z  piłkarzami i trenerami obu drużyn.

Także na pozostałych antenach kanałów sportowych nc+ w czwartkowy wieczór dominować będzie Liga Europy. Równolegle z konfrontacją w Warszawie prezentowane będą bardzo ważne spotkania rewanżowe 1/8 finału. W nSport+ Besiktas Stambuł mierzyć się będzie z Liverpoolem, a na antenie CANAL+ Family relacjonowana będzie konfrontacja Fiorentiny z Tottenhamem. Na 21:00 zaplanowane są transmisje z Bilbao, gdzie Athletic spotka się z Torino Kamila Glika (nSport+) oraz Rotterdamu, gdzie Feyenoord rywalizować będzie z Romą, w kadrze której znajduje się Łukasz Skorupski. 

Kibice, którzy mają zamiar śledzić rywalizację na wszystkich stadionach będą mogli wybrać CANAL+ Family2, gdzie w ramach Multiligi Europy relacjonowana będzie od 18:55 i 21:00 łączona relacja ze wszystkich spotkań rozgrywanych o danej porze. Podsumowaniem wieczoru będzie magazyn skrótów, w którym widzowie zobaczą wszystkie bramki, jakie padną w czwartek w Lidze Europy. Początek o 23:40 w CANAL+ Sport i nSport+.

W piątek, 27 lutego odbędzie się losowanie 1/8 finału Ligi Europy . Transmisja ceremonii w CANAL+ Sport i nSport+ od godziny 13:00. Czy w jednym z koszyków będzie kula z karteczką z nazwą mistrza Polski?

Najbliższe mecze Ligi Europy na antenach kanałów sportowych nc+:

 

czwartek, 26 lutego:
18:30 Studio Ligi Europy, CANAL+ Sport

prowadzący: Tomasz Smokowski, Andrzej Twarowski, eksperci: Aleksandar Vuković, Tomasz Wieszczycki, reporterzy: Daria Kabała-Malarz, Michał Wodziński

18:55 Legia Warszawa – Ajax Amsterdam , CANAL+ Sport

komentują: Rafał Wolski, Grzegorz Mielcarski

18:55 Besiktas Stambuł – Liverpool FC, nSport+

komentują: Przemysław Pełka, Rafał Nahorny

18:55 ACF Fiorentina – Tottenham Hotspur, CANAL+ Family

komentują: Żelisław Żyżyński, Tomasz Lipiński

18:55 Multiliga Europy, CANAL+ Family2

komentują: Wojciech Zawioła, Filip Adamus

21:00 Studio Ligi Europy, CANAL+ Sport

prowadzący: Tomasz Smokowski, Andrzej Twarowski, eksperci: Aleksandar Vuković, Tomasz Wieszczycki, reporterzy: Daria Kabała-Malarz, Michał Wodziński

21:00 Athletic Bilbao – FC Torino, nSport+

komentują: Adam Marchliński, Leszek Orłowski

21:00 Feyenoord Rotterdam – AS Roma, CANAL+ Family

komentują: Cezary Olbrycht, Wojciech Jagoda

21:00 Multiliga Europy, CANAL+ Family2

komentują: Piotr Karpiński, Filip Surma

23:40 Liga Europy – magazyn skrótów, CANAL+ Sport / nSport+

komentują: Edward Durda, Krzysztof Bandych

 

piątek, 27 lutego:

13:00 Losowanie 1/8 finału Ligi Europy, CANAL+ Sport / nSport+

komentuje: Krzysztof Bandych


Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>