Lewandowski zachwycił świat. Mecze rewanżowe Ligi Mistrzów UEFA już 30 kwietnia i 1 maja

2013-04-29
Takich emocji jeszcze nie było, o takich półfinałach prawdziwy kibic mógł tylko pomarzyć. Sensacją na skalę światową stał się Robert Lewandowski, który zapisał się w historii futbolu czterema golami w meczu przeciwko „Królewskim”. Kolejną dawkę adrenaliny polska trójka z Dortmundu zafunduje nam już 30 kwietnia w spotkaniu rewanżowym, które będzie można obejrzeć wyłącznie na platformie nc+ -  w CANAL+ SPORT HD oraz w nSport HD . A już w środę następny hit: pojedynek Barcelona – Bayern. Transmisja z obu spotkań o godzinie 20:40.

30 kwietnia (wtorek)
Real Madryt – Borussia Dortmund

- Jak ten mecz będzie wyglądał? Sam jestem ciekaw, na pewno będą emocje – mówi Wojciech Jagoda, który będzie komentował mecz Real Madryt – Borussia Dortmund. Według niego możliwe są co najmniej trzy scenariusze.
- Ten pierwszy, z rolą główną przeznaczoną dla Roberta Lewandowskiego, w którym "Lewy" strzelając swoje kolejne gole wprowadza Borussię do londyńskiego finału. Ten drugi, z rolą główną bramkarza dortmundczyków Romana Weidenfellera, broniącego z nadludzkim wysiłkiem wszystkie strzały piłkarzy z Madrytu. I scenariusz trzeci, najbardziej korzystny dla gospodarzy. Szybko zdobyty gol, szybka czerwona kartka dla któregoś z rywali i bramka, dająca przepustkę do finału, strzelona już
w doliczonym czasie gry... Pierwszy półfinałowy mecz pokazał, że Real grając jedenastu na jedenastu w ustawieniu taktycznym, będącym lustrzanym odbiciem systemu Borussii, wyglądał bardzo blado. Jeżeli José Mourinho w rewanżu nic nie zmieni, jeżeli jego zawodnicy nadal będą chcieli grać  w piłkę, nie mają żadnych szans. Jeżeli od pierwszych sekund, spróbują przestraszyć rywala, jeżeli uda się im namówić go na grę w kości, wtedy wszystko będzie możliwe... chyba  że znowu swoje cztery grosze wtrąci bezwzględny „killer” z Dortmundu, Robert Lewandowski – twierdzi Jagoda.

Transmisja ze spotkania 30 kwietnia o godzinie 20:40 w CANAL+ SPORT HD oraz w nSport HD.

1 maja (środa)
Barcelona – Bayern

W meczach 1/8 finału Ligi Mistrzów UEFA były dwa pojedynki,  których rewanże  zaprzeczały obrazowi z pierwszych spotkań. Po 0:2 z Milanem była katalońska „remontada“ i wygrana Barcy 4:0, z kolei zaś Bayern wygrał na wyjeździe z Arsenalem 3:1, by u siebie pocić się przez cztery ostatnie minuty w meczu z „Kanonierami”.
- W 86 minucie gry Kościelny strzelił gola na 2:0 i sensacja wisiała w powietrzu.  To zestawienie pokazuje, że w futbolu wszystko jest możliwe. Oczywiście wiarę w spełnienie tego zaklęcia pokładają tylko najzagorzalsi kibice Barcy. Wszystkim innym pozostaje śledzenie meczu o honor. Meczu,
w którym Katalończycy będą chcieli udowodnić, że spotkanie w Monachium było tylko wypadkiem przy pracy. Boisko było nasiąknięte wodą, sędzia sprzyjał gospodarzom, a Messi był bez formy. Do obiektywnych obserwatorów meczu na Allianz Arenie przemawia tylko ten ostatni argument. Wielki Messi był cieniem samego siebie. Upór argentyńskiej gwiazdy i trenera, oraz bezgraniczna wiara zespołu i fanów w jego magię zapędziły Barcę w ślepą uliczkę. Rewanż będzie więc być może nie tylko meczem o honor, ale także okazją do sprawdzenia, czy istnieje wielka Barca bez Messiego.  Najwierniejsi fani klubu z Camp Nou, a jest ich wielu, nazwaliby takie ujęcie sprawy minimalizmem, zahaczającym o defetyzm. Dla nich, póki mecz będzie trwał, a wynik dawać będzie choćby matematyczne szanse na odrobienie strat, trwać będzie kolejna „remontada“ – zauważa Grzegorz Kalinowski, komentator nc+.

Transmisja ze spotkania Barcelona – Bayern już 1 maja o godzinie 20:40 w CANAL+ SPORT HD oraz w nSport HD.

We wtorek i środę od godziny 20:00 w CANAL+ SPORT HD oraz nSport HD widzowie będą mieli okazję posłuchać gości zgromadzonych w studiu. Rozmowę poprowadzi Piotr Salak.


PLAN TRANSMISJI

30 kwietnia (wtorek)


20:00 CANAL+ SPORT HD, nSport HD: studio

Prowadzący: Piotr Salak
Goście: Jerzy Dudek, Grzegorz Mielcarski, Dariusz Tuzimek

20:40 CANAL+ SPORT HD, nSport HD: Real – Borussia
komentują z Madrytu: Bartosz Gleń, Wojciech Jagoda

23:00 CANAL+ SPORT HD, nSport HD: studio pomeczowe

1 maja  (środa)

20:00 CANAL+ SPORT HD, nSport HD: studio
Prowadzący: Piotr Salak
Goście: Michał Pol, Radosław Gilewicz, Leszek Orłowski

20:40 CANAL+ SPORT HD, nSport HD: Barcelona – Bayern
komentują: Grzegorz Kalinowski,  Maciej Terlecki
23:00 CANAL+ SPORT HD, nSport HD: studio pomeczowe
Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>