KUCHNIA+ ZACHĘCA DO GOTOWANIA Z DZIEĆMI

2016-04-08


Jedzenie powinno przynosić radość. Szczególnie najmłodszym miłośnikom gotowania. O tym, że dzieci mogą jeść nie tylko smacznie, ale też zdrowo przekonają się widzowie programu „Ugotuj mi mamo!” na antenie kanału Kuchnia+. Trzeci sezon serii, który będzie można obejrzeć od 10 kwietnia, w każda niedzielę o 14:00, poprowadzi znana blogerka i trenerka kulinarna Daria Ładocha.

Tarta z wędzonym łososiem, cukinią i koperkiem, placuszki rybne i krem z pieczonych buraków z mlekiem kokosowym – między innymi takie specjały przyrządzi Daria Ładocha dla jej młodych gości. Najważniejsza zasada Darii to: dwa ciepłe posiłki w ciągu dnia. W każdym z 12 odcinków, Daria i jej mali asystenci, przygotują fantastyczną zupę, drugie danie oraz przekąskę, deser lub zdrowy napój. Zestawy są komponowane pod kątem różnorodności składników oraz preferencji gości poszczególnych odcinków, aby wspólne gotowanie potraw wiązało się też z przyjemnością ich próbowania. Goście Darii skomentują smak dań oraz czas spędzony na ich przygotowaniu. Program wzbogacą felietony na temat zdrowego jedzenia zawierające wypowiedzi dorosłych oraz dzieci.

- Wspólne gotowanie to przede wszystkim okazja do pogłębienia relacji pomiędzy dziećmi a rodzicami. Młodzi kucharze otwierają się na nowe smaki i doświadczenia, a ich apetyt na życie rośnie. Mogą eksperymentować i samodzielnie wyciągać wnioski. Najważniejsza jest jednak radość, jaką dzieci czerpią z przygotowywania potraw i z jedzenia. To jest kluczowa rzecz, którą chciałabym zaprezentować w programie – mówi Daria Ładocha.

Pod koniec kwietnia na rynek trafi książka Darii pt. „Gotuj zdrowo dla dzieci”, będąca zwieńczeniem ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Gotuj zdrowo z Rybką MiniMini”, zorganizowanej przez stację MiniMini+ oraz Instytut Żywności i Żywienia. Celem projektu jest promocja zbilansowanej diety maluchów oraz wzrost świadomości i wiedzy rodziców na temat prawidłowego żywienia dzieci w wieku przedszkolnym. Książka zawiera autorskie przepisy Darii Ładochy oraz najlepsze przepisy rodziców wyłonione w drodze konkursu zorganizowanego w ramach akcji. 

Daria Ładocha jest trenerem kulinarnym w Instytucie Sztuki Kulinarnej w Warszawie oraz ekspertem z dziedziny zdrowego żywienia zarówno dzieci jak i dorosłych, ale odkąd na świat przyszły jej córki, w pierwszej kolejności myśli i mówi o sobie, że jest mamą.

Kilka lat temu założyła bloga o nazwie Mamałyga, który miał być jedynie biblioteką przepisów dla jej córek. Dziś Mamałyga to jeden z najpopularniejszych blogów o zdrowym gotowaniu!

 

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>