Kontrowersyjne i intrygujące dokumenty w listopadowej ofercie PLANETE+

2013-10-30

Problem prostytucji w Tajlandii, Meksyku i Bangladeszu, pytanie o prawo do eutanazji, życie po operacji zmiany płci – to tylko niektóre tematy, które poruszy w listopadzie kanał dokumentalny PLANETE+.

chwałą dziwkom

Autorzy dokumentu „Poddać się eutanazji” rzeczowo, bez zbędnej sensacji i z należytym szacunkiem opowiadają o tym, jak w Belgii wprowadzono prawo do eutanazji dla osób śmiertelnie chorych.
Premiera: środa, 13 listopada, godz. 20:15

Bohaterkami dokumentu „Teraz jestem kobietą” jest pięć starszych kobiet, które niegdyś poddały się pionierskiej operacji zmiany płaci. Jedna decyzja, która zmieniła ich życie na zawsze. Czy na lepsze? Film był pokazywany na PLANETE+ DOC Film Festival w 2012.
Premiera: sobota, 16 listopada, godz. 22:45

„Chwała dziwkom” to spojrzenie na prostytucję w trzech krajach, gdzie obowiązują różne kultury, języki i religie. Reżyser Michael Glawogger posługuje się przykładem prostytucji, by zanalizować kondycję współczesnego człowieka, przyjmując teorię, wedle której relacje damsko-męskie w danej kulturze znajdują odzwierciedlenie w prostytucji. Film nagrodzony przez Jury Festiwalu Sundance w 2011, pokazywany na Festiwalu PLANETE+ DOC w 2012.
Premiera: sobota, 30 listopada, godz. 23:15

Ponadto w listopadzie PLANETE+ zaprasza na dwa nowe CYKLE SPECJALNE.

Pierwszy z nich to spotkanie ze światową modą w dwóch miniseriach. Pierwsza z nich, „W przeddzień” pokazuje kulisy tego, co dzieje się tuż przed paryskimi pokazami mody, czyli szaleństwo, nerwy, poprawki, wścibską prasę i zdezorientowane modelki. To już trzeci sezon opowieści o największych projektantach, pokazanych dzień przed premierą ich nowych kolekcji. Tym razem bohaterami są Alber Elbaz z francuskiego domu mody Lanvin i Isabel Marant.
Emisje dwóch odcinków w niedzielę, 3 listopada, od 20:45 w paśmie SPOŁECZEŃSTWO.

Z kolei trzyodcinkowa seria „Moda” skupia się na trzech dekadach mody, począwszy od lat 80., a w nich na najważniejszych trendach, karierach najsłynniejszych projektantów, chwilach chwały i spektakularnych klapach. W filmach występują modowi eksperci, modelki z pierwszych stron magazynów i najbardziej znani projektanci. Bohaterami serii są m.in. Yohji Yamamoto i Rei Kawakubo, uznawani są za prekursorów „antymody”, która rozwinęła się w latach 80. i która miała ogromny wpływ na twórczość kreatorów z lat 90. Autorzy dokumentu rozmawiają również z Karlem Lagerfeldem, Christianem Lacroix czy Bernardem Arnaultem, prezesem koncernu LVMH, który jest producentem takich marek jak Louis Vuitton, Givenchy czy Fendi.
Emisje dwóch odcinków w niedziele, 10 i 17 listopada, od 20:45 w paśmie SPOŁECZEŃSTWO.

Autorski cykl „Oto Ameryka” to cztery filmy poruszające różne zagadnienia związane ze Stanami Zjednoczonymi. Będą to:

„Jak zostać prezydentem stanów Zjednoczonych” - przewodnik po politycznych trikach, doskonale opanowanych socjotechnikach i wielu sprytnych zabiegach, które sprawiają, że ludzie w Stanach wierzą swoim prezydentom.
Premiera w sobotę, 2 listopada, o 20:45 w paśmie PORTRETY

„Megahit made in Hollywood” - dokument zgłębiający tajniki powstawania blockbusterów. Jego twórcy zdradzają, jak zrobić wysokobudżetowy film hollywoodzki tak, aby porwał każdego, od Nowego Jorku po Pekin.
Premiera w poniedziałek, 4 listopada, o 22:05 w paśmie FILMOWE DOCHODZENIA

„Piramida finansowa na Wall Street” - historia nowojorskiego prawnika, Marca Dreiera, który dzięki sprytnym machinacjom rynkowym zdefraudował ponad 700 milionów dolarów z funduszy bankowych. Złapany, osadzony i skazany, opowiada o swojej pasji do skomplikowanych gier o wysokie stawki.
Premiera w sobotę, 9 listopada, o 20:45 w paśmie PORTRETY

„Niezwykła historia dolara amerykańskiego” - pełen zaskakujących, nieznanych faktów dokument o historii dolara, jego znaczeniu kulturowym oraz niepośledniej roli w kształtowaniu współczesnych globalnych procesów ekonomicznych.
Premiera w czwartek, 21 listopada, o 20:45 w paśmie HISTORIA

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>