„Bitwa pod Wiedniem”, „Bejbi Blues” oraz „Od pełni do pełni” – Kino Polskie w styczniu w CANAL+

2014-01-03

W styczniu widzowie CANAL+ zobaczą premierowo trzy filmy, które reprezentują różne oblicza polskiej kinematografii. Będą to: polsko-włoska koprodukcja „Bitwa pod Wiedniem”, najnowszy film Katarzyny Rosłaniec „Bejbi Blues” oraz komedia romantyczna „Od pełni do pełni”.


„Bitwę pod Wiedniem” widzowie CANAL+ zobaczą już w sobotę 4 stycznia. Film opowiada o drugiej odsieczy wiedeńskiej, która powstrzymała atak wojsk tureckich i zahamowała ekspansję Turków osmańskich na świat chrześcijański. Scenariusz powstał na podstawie powieści „L’imperatore e il traumaturgo” Carla Sgorlona, a głównym bohaterem filmu jest włoski mnich zakonu kapucynów Marco D’Aviano (w tej roli F. Murray Abraham), wędrowny kaznodzieja, któremu przypisuje się liczne uzdrowienia i który w owych czasach jako kapelan uczestniczył w kampaniach wojskowych. Niektórzy uważają, że to on przyczynił się do wyzwolenia Wiednia z oblężenia tureckiego, niosąc duchowe wsparcie wojskom chrześcijańskim. We współfinansowanym przez PISF widowisku wzięli udział polscy artyści, m.in. Jerzy Skolimowski w roli króla Sobieskiego, Piotr Adamczyk jako Leopold I Habsburg, Daniel Olbrychski jako generał artylerii koronnej Marcin Kazimierz Kątski, Borys Szyc jako hetman wielki koronny Mikołaj Hieronim Sieniawski, Alicja Bachleda-Curuś jako księżna Eleonora Lotaryńska czy Wojciech Mecwaldowski jako Jerzy Franciszek Kulczycki.


18 stycznia w CANAL+ będzie miał telewizyjną premierę dramat „Bejbi Blues”, drugi film Katarzyny Rosłaniec, autorki pamiętnych „Galerianek”. Młoda reżyserka – podobnie jak Leszek Dawid w „Ki” i Jan Komasa w „Sali samobójców” - opisuje świat współczesnych nastolatków, ich pragnienia, aspiracje i mody, którym ulegają. W „Bejbi blues” jej bohaterowie decydują się na dziecko, żeby „mieć coś do kochania”. Inspirowany amerykańskim blogiem Tavi Gevinson, film czerpie z hipsterskiej kultury i pop-stylistyki spod znaku Lady Gagi. Świetną, debiutancką kreację stworzyła w nim Magdalena Berus („Nieulotne”), za którą młoda aktorka otrzymała nagrodę na Gdynia Film Festival oraz na Neisse Filmfestival. Drugi plan wypełniły gwiazdy, takie jak Danuta Stenka i Jan Frycz, Katarzyna Figura, Magdalena Boczarska i Renata Dancewicz. Film Rosłaniec zdobył Kryształowego Niedźwiedzia na Berlinale w sekcji „Generation 14plus", Nagrodę Specjalną Jury i za kostiumy na Gdynia Film Festival oraz Nagrodę Główną w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych na Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego „Off Plus Camera".

Miłośników komedii romantycznych ucieszy 22 stycznia premiera „najbardziej czarującej komedii roku”, czyli „Od pełni do pełni”. Wypełniony magią i czarami film Tomasza Szafrańskiego opowiada o udawanej wróżce (Katarzyna Glinka), która wraz z wujem, niespełnionym iluzjonistą (Jerzy Bończak) chce oszukać playboya i naciągacza (Andrzej Nejman). Ten stara się ich przechytrzyć za pomocą elektronicznych gadżetów, wymyślonych przez swego kolegę wynalazcę (Grzegorz Wojdon). Wszystko to składa się na dynamiczną, skomplikowaną intrygę miłosną, w której zakochują się w sobie nie te osoby, które miały się kochać.

W styczniu widzowie CANAL+ będą mogli przypomnieć sobie również takie polskie filmy, jak „Komisarz Blond i oko sprawiedliwości”, „Last minute”, „Mój rower”, „Piąta pora roku” czy „Pokłosie”.
Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>