Jak to robią w australii? Serial kryminalny "Jack Irish" w ale kino+. Po raz pierwszy w telewizji!

2014-12-15

Ale kino+, autorski kanał filmowy platformy nc+, oferuje widzom starannie wybrane seriale. Po telewizyjnej premierze takich hitów, jak zdobywca 5 nominacji do Złotego Globu - miniserial kryminalny „Fargo” - oraz nominowany w 3 kategoriach serial „House of Cards”, Ale kino+ pokaże australijski serial kryminalny „Jack Irish”. Premiery odcinków w niedziele, od 4 do 18 stycznia, o 20:10. Po raz pierwszy w telewizji!

W styczniu Ale kino+ zaprasza na telewizyjną premierę australijskiego serialu kryminalnego „Jack Irish”. Produkcja jest adaptacją bestsellerowych książek Petera Temple’a – australijskiego autora powieści sensacyjnych. Debiutował on w 1996 roku pierwszą częścią cyklu o Jacku Irishu – „Duchy przeszłości” („Bad Debts”). Otrzymał za nią Ned Kelly Award, czyli jedną z najbardziej prestiżowych nagród przyznawanych w Australii powieściom kryminalnym. Cykl Petera Temple’a z miejsca zdobył wiernych fanów i został entuzjastycznie przyjęty przez krytyków, którzy chwalili wciągającą fabułę, poczucie humoru, a przede wszystkim to, że „jest cudownie australijski”. Czytelnicy pokochali zaś postać Jacka Irisha – nietuzinkowego prawnika po traumatycznych przejściach. Powieści zekranizowała niemiecka telewizja ZDF, a w główną rolę rewelacyjnie wcielił się Guy Pearce – brytyjski aktor znany z takich filmów jak „Hurt Locker. W pułapce wojny”, „Królestwo zwierząt”, „Jak zostać królem” czy „Memento”.

 

O serialu

Jack Irish – syn legendy australijskiego futbolu, niegdyś szczęśliwy mąż i ambitny adwokat. Jego świat zawalił się po tragicznej śmierci żony, którą zabił jego były klient. Jack porzucił karierę prawnika, a zapomnienia szukał w alkoholu. Zatraciłby się zupełnie, gdyby nie pomogli mu jego przyjaciele. Teraz pracuje przy drobnych sprawach kryminalnych, ścigając głównie dłużników. Wolny czas spędza w warsztacie, gdzie uczy się stolarki. Jego pasją jest hazard, lubi tez przesiadywać w pubie Prince of Prussia. Ten względny spokój burzy pewnego dnia telefon od Danny’ego - klienta, którego Jack reprezentował 10 lat temu. Prosi go o pomoc, jednak Irish nie ma ochoty na rozgrzebywanie przeszłości. Do momentu, kiedy Danny zostaje zamordowany. Wiedziony ciekawością i wyrzutami sumienia Jack angażuje się w śledztwo, które naprowadzi go na trop mrocznej i niebezpiecznej intrygi.

 

W styczniu Ale kino+ zaprasza również na specjalny maraton z serialem „Fargo”, który odbędzie się w piątek i sobotę 9-10 stycznia, a rozpocznie go oryginalny film braci Coen.

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>