Intrygujący wrzesień w PLANETE+

2013-08-21

Kulisy powstania kalendarza Pirelli, lecznicze trucizny, sprawa Nataschy Kampusch, portret Chodorkowskiego a także dokumenty o muzyce – to tylko niektóre tematy filmów z bogatej oferty, jaką na wrzesień przygotował dla swoich widzów kanał dokumentalny PLANETE+.

HistoriaKalendarzaPirelli 

Wrzesień w PLANETE+ rozpocznie się od „Sensu dawania” - dokumentu badającego powiązania między funkcjami naszego mózgu a zdolnością do grupowego działania i bezinteresowności. Wnioski nie zawsze są pocieszające, a „człowiek” – to nie zawsze brzmi dumnie. Premiera: niedziela, 1 września, godz. 20:45 w paśmie SPOŁECZEŃSTWO.

„Sprawa Nataschy Kampusch” to historia porwania, długoletniego uwięzienia i ucieczki Nataschy Kampusch opowiedziana przez samą ofiarę. Obok historii Fritzla to najsłynniejszy austriacki „piwniczny koszmar”. Premiera: poniedziałek, 2 września, godz. 20:45 w paśmie FILMOWE DOCHODZENIA.

„Historia kalendarza Pirelli” opowiada o najsłynniejszym, limitowanym kalendarzu ściennym, projektowanym przez uznanych fotografów i artystów. Co roku, od niemal 50 lat inny twórca fotografuje w oryginalnych sceneriach najpiękniejsze modelki świata. Premiera: niedziela, 15 września, godz. 21:45 w paśmie SPOŁECZEŃSTWO.

Kim jest były szef Jukosu - Michaił Borysowicz Chodorkowski? Idealistycznie myślącym socjalistą? Kapitalistą, próbującym prowadzić niezależną politykę? A może przestępcą? Dokument „Chodorkowski” jest próbą obiektywnej oceny tej kontrowersyjnej postaci, która wzbudza międzynarodowe zainteresowanie i sprzeczne emocje. „Chodorkowski”. Premiera: piątek, 20 września, godz. 20:15 w paśmie PLANETE+DOC.

„Healing Venoms” to niezwykły dokument o tym, że w dużej mierze to, co jest w naturze trujące, w odpowiedniej dawce może być lekarstwem. Autorzy filmu opowiadają o bardzo niekonwencjonalnych odkryciach i wykorzystaniu medycyny ludowej w nowoczesnych metodach leczniczych. Premiera: środa, 18 września, godz. 20:45 w paśmie NAUKA I TECHNIKA.

Autorzy filmu „Tanio, taniej, najtaniej. Kto da mniej?” przyglądają się nie tylko spirali obsesyjnego obniżania cen na wszystko, ale także temu, jak taka strategia niszczy rynki pracy i psuje gospodarkę.
Premiera: poniedziałek, 23 września, godz. 21:45 w paśmie PLANETE+DOC.

Nowe pasmo w PLANETE+.

We wrześniu PLANETE+ uruchamia nowe pasmo muzyczne. Będzie w nim pokazywać dobrej jakości dokumenty o muzyce. Znajdą się tu zarówno filmy o kompozytorach tworzących przed wiekami, jak i o artystach współczesnych, dokumenty poświęcone danemu gatunkowi muzycznemu, epoce, a czasem nawet konkretnej piosence. Pasmo startuje 13 września, a otworzy je dokument Mozart Superstar. Premierowe emisje w co drugi piątek miesiąca.

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>