"Iluzja" - kulisy magii i genialna intryga w sobotnim seansie canal+

2014-07-10

W sobotę, 19 lipca o 21:00 CANAL+ pokaże efektowny thriller z doborową obsadą - Woodym Harrelsonem, Morganem Freemanem i Michaelem Cainem opowiadający o współczesnych magikach, którzy do perfekcji opanowali sztukę odwracania uwagi publiczności.

Film Louisa Leterriera jest hołdem dla świata iluzji, który w XXI wieku dzięki nowoczesnym gadżetom i technologii stał się jeszcze bardziej fascynujący. W „Iluzji” znalazły się również nawiązania do klasycznych koncepcji i sekretów starożytnych magików oraz projektowanie nowych, nieprawdopodobnie efektownych sztuczek.

Tajemniczy zleceniodawca wynajmuje czwórkę utalentowanych iluzjonistów: mentalistę i hipnotyzera (Woody Harrelson), magika, drobnego kieszonkowca (Dave Franco), mistrzynię eskapologii (Isla Fisher) i specjalistę od trików karcianych (Jesse Eisenberg). Po roku grupa zadziwia międzynarodową publiczność serią oryginalnych napadów rabunkowych, które odbywają się w trakcie ich przedstawień. Najpierw okradają bank w Paryżu – skradzione pieniądze spadają z nieba jak deszcz. Widownia jest zachwycona, a magicy zostają natychmiast aresztowani. Do sprawy zostaje przydzielony agent FBI Dylan Rhodes (Mark Ruffalo), który niechętnie przystępuje do działania, zwłaszcza kiedy przydzielają mu do współpracy agentkę z Interpolu Almę Dray (Melanie Laurent). Przesłuchania ośmieszają aroganckiego Rhodesa. Policja jest zmuszona uwolnić podejrzanych. Wyjaśnienia triku podejmuje się Thaddeus Bradley (Morgan Freeman), były iluzjonista, który od lat zarabia na demaskowaniu magików.

Louis Leterrier, który uchodzi za jednego z największych wizualnych stylistów współczesnego kina. Stworzył takie filmy, jak „Starcie Tytanów”, „Transporter” oraz „Incredible Hulk”. Do „Iluzji” przyciągnęła go pełna niuansów historia oraz intrygujący bohaterowie, ale ostatecznie o przyjęciu propozycji zadecydował fakt, iż fabuła zapewnia widzom wgląd za kulisy profesji zawodowych iluzjonistów. Pomogli w tym filmowcom światowej klasy profesjonaliści, specjalizujący się w różnych dziedzinach zawodu, od mentalizmu po sztuczki karciane. Dowodzeni przez Davida Kwonga, umożliwili ekipie zagłębienie się w mechanizmy i filozofię magii, a także trening aktorów, by jak najwięcej trików odbyło się przed kamerą.

Mając do obsadzenia osiem głównych ról, producentom udało się zebrać grupę wyjątkowych aktorów. Jesse Eisenberg, znany m.in. z „Social Network” Davida Finchera i „Zombieland” Rubena Fleischera, wciela się w aroganckiego lidera Czterech Jeźdźców, specjalistę od sztuczek karcianych. Woody Harrelson gra perfidnego mentalistę i hipnotyzera, byłego gwiazdora, który upadł na dno i obecnie jest „jak stary muzyk rockowy próbujący powrócić do swoich najlepszych dni”.
Isla Fisher wciela się w Henley, eskapistkę, czyli osobę, która specjalizuje się w uwalnianiu z trudnych sytuacji.
Dave Franco, brat aktora Jamesa, gra zawodowego kieszonkowca. Potrafi sprawiać, by rzeczy znikały i pojawiały się na nowo, jest biegły w manipulacji kartami, potrafi nimi również celnie rzucać.
Mark Ruffalo wciela się w agenta FBI Dylana Rhodesa. Oprócz świetnej obsady, powodem, dla którego przystąpił do projektu był, jak przyznaje, pewien populizm, który promują swoimi działaniami bohaterowie.
Agentka Interpolu, Alma, w którą wciela się Melanie Laurent („Bękarty wojny”), zagłębia się w historię iluzjonistów i zaczyna zyskiwać szacunek dla ich cierpliwości oraz dyscypliny. Do dwóch drugoplanowych, lecz kluczowych ról sceptyków w sprawach magii Thaddeusa Bradleya oraz szarej eminencji świata biznesu Arthura Tresslera filmowcy poszukiwali aktorów z wielkim doświadczeniem.
 
Morgan Freeman to znany „łowca iluzjonistów”, były showman, który zrozumiał, że większe pieniądze kryją się w demaskowaniu sztuczek magicznych niż w ich wykonywaniu. – „Nie lubię go jako człowieka, bo podoba mi się wiara w magię” – mówił o swoim bohaterze aktor.

Michael Caine polubił swoją postać od razu. Arthur Tressler to miliarder, który finansuje ekstrawaganckie występy Czterech Jeźdźców. - „Przestawia ludzi jak pionki na szachownicy” - mówi Caine. - „Niestety, nie zdaje sobie sprawy, że iluzjoniści obrali sobie jego za główny cel”. Legendarny aktor przyjął rolę, ponieważ jest to film, jaki sam chciałby zobaczyć w kinie.
PREMIERA: CANAL+, sobota, 19 lipca 2014, 21:00

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>