Halloween w kanałach filmowych nc+

2013-10-10
Utrzymana w klimacie dzieł Tima Burtona animacja „ParaNorman”, nowy film reżyserki „American Psycho” Mary Harron „Internat”, „Noc żywych trupów” George’a A. Romero i „Abraham Lincoln kontra zombie” - CANAL+ i ale kino+ zapraszają na Halloween.

internat

W czwartek 31 października z okazji Halloween CANAL+ i ale kino+ przygotowały specjalny program dla miłośników kina grozy. Widzowie CANAL+ o 19:30 zobaczą premierowo pełną czarnego humoru i cytatów z klasyki kina grozy animację „ParaNorman”. To idealna propozycja na Halloween dla starszych dzieci i dorosłych, w której tytułowy bohater, niczym Haley Joel Osment z „Szóstego zmysłu", widzi i rozmawia z duchami. Film został wyprodukowany przez studio LAIKA, które stworzyło niezapomnianą, nominowaną do Oscara® animację „Koralina i tajemnicze drzwi". Drugą premierą wieczoru o 21:00 będzie kanadyjsko-irlandzki horror „Internat” w reżyserii Mary Harron, która zasłynęła w 2000 roku ekranizacją „American Psycho" Breta Eastona Ellisa. „Internat” to oparta na debiutanckiej powieści Rachel Klein kameralna opowieść o narodzinach kobiecej zmysłowości. W filmie można zobaczyć m.in. Lily Cole, supermodelkę i aktorkę, pamiętaną z „Parnassusa" czy „Królewny Śnieżki i Łowcy” oraz Sarah Gadon, znaną z filmów Davida Cronenberga „Cosmopolis" i „Niebezpieczna metoda". O 22:30 CANAL+ przypomni „Dom w głębi lasu” – doskonałą propozycję dla wielbicieli krwawych horrorów, określaną przez koneserów gatunku jako połączenie „Krzyku” z „Martwym złem”. Wieczór Halloween w CANAL+ zakończy „Inkarnacja” (godz. 00:10), godna polecenia m.in. ze względu na znakomitą obsadę, w której prym wiedzie znakomita jak zawsze Julianne Moore oraz Jonathan Rhys Meyers i Jeffrey DeMunn.

Halloween w ale kino+ zdominują w tym roku zombie. Wieczór 31 października rozpocznie o 20:10 kultowy horror George’a A. Romero – „Noc żywych trupów”

z 1968 roku. Czarno-biała, niskobudżetowa i niezależna produkcja młodego debiutanta zaszokowała ówczesną amerykańską publiczność. Nakręcony w naturalistycznym, niemal paradokumentalnym stylu obraz zmarłych, którzy na skutek radioaktywnego skażenia wstają z grobów i atakują ludzi, to wizja czystej, niczym nie złagodzonej makabry. Film wyznaczył ramy gatunku i stał się legendą wśród filmów grozy. Drugą pozycją w ale kino+ będzie filmowy żart „Abraham Lincoln kontra zombie”. Jego bohaterem jest 16. prezydent Stanów Zjednoczonych, który podczas Wojny Secesyjnej walczy z armią Konfederacji zasilaną przez zombie. Film ten to kolejny – po „Abraham Lincoln: Łowca wampirów” - mashup, łączący życiorys Lincolna z elementami nadprzyrodzonymi.

Specjalny program przygotował również kanał filmowy MGM. W listopadzie w ramach Halloween Party, czyli czwartków z horrorem stacja pokaże „Diabelski pył” Richarda Stanleya (7 listopada, 21:00). Film opiera się na wierzeniu Afrykańczyków, że wraz z silnym pustynnym wiatrem zaczyna działać tytułowy Dust Devil, który po upojnych nocach zabija swoje ofiary. 14 listopada o 21:00 MGM pokaże „Śmiertelnie mroźną zimę” Arthura Penna o aktorce, która staje się więźniem właściciela dworku, gdzie miała mieć zdjęcia próbne do filmu. „Lalki” to nagrodzony za efekty specjalne na Fantafestival horror Stuarta Gordona z 1987 roku, w którym grupa podróżników w większości nie przeżywa gościny u starszej pani zajmującej się wyrabianiem lalek (21 listopada, 21:00). I wreszcie w ostatni czwartek listopada o 21:00 MGM zaprasza na „Deranged” o chorym psychicznie mężczyźnie, który nie może pogodzić się ze śmiercią matki i próbuje na swój sposób uczynić ją nieśmiertelną.

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>